Bikini vücudu egzersizleri nasıl yapılır yaz için sıkı bir vücuda hazır olun!

Yaz için erken rezervasyonlar şimdiden ayarladıysanız bikini içine girebilmek ve vücudu sıkılaştırmak için yapmanız gereken hareketleri bir araya getirdik!

Yaz ayları her ne kadar şuan için daha çok varmış gibi görünsede erken yapılan rezervasyonlar sizi heyecanlandırmaya yetiyor! Kumsalda veya havuz kenarında sıkı bir vücutla bikininin içerisinde kendinizi daha iyi hissetmek ve birbirince iddalı bikinileri giymek için ihtiyacınız olan tek şey formda sıkı bir vücut! Ancak bunlar ne kadar zor gibi görünsede asla gözünüzde büyütmeyin! Sıkı bir bikini vücudu için şimdiden çalışmalara başlayacağınız egzersizler ile mükemmek sonuca ulaşabilirsiniz! Bikini vücudu için hangi egzersizler yapılmalı? gibi sıklıkla sorulan soruları Antrenör - Eğitmen Selenay Atabaş Güven şu şekilde yanıtladı...

BİKİNİ VÜCUDU NASIL YAPILIR- HANGİ EGZERSİZLER YAPILMALI?

Herkesin hayran olacağı bikini vücuduna sahip olmak çok zor değil. Düzenli ve etkili bazı hareketlerle siz de bu yaz en iddialı bikinileri giyebilir ve sımsıkı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Yaza hazırlık bikini vücudu için özellikle bayanların problemli bölgesi basen için bir egzersiz göstereceğiz ellerimizin üstüne kalkıp plank pozisyonunda ellerin üstündeyiz tek bacağı parmak ucunu flex yaptık yukarıya doğru kaldırıp yavaşça bırakıyoruz dikkat edilmesi gereken şeyler karından belden destek alarak haraket yapacağız karnımız sıkı bel kesinlikle aşağı yukarı oynamıyor, vücud sıkı bacak sıkı parmak ucu flex üç set on beş tekrar yapabilirsiniz, yürüyüş destekli yaparsanız çok iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Yaz için kalça haraketlerini gösteriyoruz yazın bikini giyecek bayanlar için ayağımızı geriye aldık diz aşağıya doğru eğildik diz yere değmeden geri kalkıyoruz lunch haraketi kalktığımızda bitiriş noktasında kalçayı sıktık diğer ayakla devam ediyoruz karın içerde yine omurgayı sıkı tutuyoruz omuzlarımız geride ellerim belde veya ellerinizde ağırlıklar olabilir ileri seviyelerde diz parmak ucunu geçmeyecek asıl dikkat edilmesi gereken yer burası diz sakatlığı olanların yapmamasını tavsiye ediyoruz ya bir eğitmen eşliğinde yapmasını tavsiye ediyoruz ilk üç egzersizimizde tek set 15 tekrar yapabiliriz sonrasında dilediğiniz kadar devam edebilirsiniz.

 

Yorumlar