Dolaptaki fazla kıyafetlerden kurtulmak için 6 klişe düşünce!

Giyim dolabınız ağzına kadar tıka basa dolu ve durumdan bir an önce gereksiz fazlalıktan kurtulmak istiyorsanız bu önerilere göz atabilirsiniz.

Dolaptaki fazla kıyafetlerden kurtulmak için 6 klişe düşünce!

Çoğu zaman bir mağazada indiri gördüğümüzde ''Amaan canım ucuz nasıl olsa ben bunu alıyım elbet bir gün giyerim''li cümlelerin giyim dolabımızda yarattığı kaos ilerleyen zamanlarda giyilmeyen bir çok kıyafetlerle dolup taşar. Sonuç itibari ile can sıkıcı bu durumdan kurtulmak bir hayli yorucu ve zor olur. Elmaelma.com olarak sizi dolabınızdaki fazlalık olan giyilmeyen kıyafetlerden kurtaracak cümlerleri bir araya getirdik. Eğerki bu düşünceyle dolabınızda kıyafet tutuyorsanız. O kıyafetleri gözünüz kapalı bir şekilde atabilirsiniz!

İHTİYAÇ DIŞI ALINAN KIYAFETLER!

Giyinmek için henüz ihtiyacınızın olmamasına rağmen ''Amaan canım bir gün nasıl olsa giyerim ben bunu'' düşüncesiyle alınan kıyafetlerin çok azını düzenli olarak giyiniyoruz. İşte bu noktada dolabınızda alışveriş yaparken dolabınızda fazlalık yapacağına inandığınız kıyafet alışverinde bulunmayın. Her zaman ihtiyacınız olan alışverişlerde bulunun.

ARKADAŞLARDAN ALINAN ÖDÜNÇ KIYAFETLER

Zaman zaman arkadaşlarımızın üzerinde gördüğümüz kıyafetler hoşumuza gider ve almak isteriz. O an veya bir iki gün sonra giysek bile bu sadece bir kaç seferlik bir hevesten başka bir şey değil. Bu yüzden çoğu zaman aldığımız eşyaları geri vermek aklımıza dahi gelmez. İşte bu noktada dolapta fazlalıktan başka bir şey yapmayan bu kıyafetlerden bir an önce kurtulmak en mantıklısı!

ESKİ TİŞÖRTLER SORUNSALI!

Daha önce severek aldığınız ancak çok giydiğiniz için tişörtünüz eskidiyse hala giymeye çalışmayın! Eskimiş bir tişört bir yerden sonra sizi sıkacaktır ve o şekilde görünmek istemeyebilirsiniz. İşte bu yüzden atmak en iyisi!

ESKİYE DAİR NE VARSA AT ÇÖPE GİTSİN!

Eski sevgiliniz veya eskiden çok yakın olduğunuz ancak artık bir araya gelmediğiniz arkadaşlarınızın size aldığı kıyafetleri saklamayın. Durup durup aklınıza gelip yeniden üzülmenize ve giymemeye devam edeceksiniz. İşte bu noktada ne yapıyoruz? Tabikide maziyi ve maziye dair ne varsa hepsini çöp sepetine atıyoruz!

ETİKETİ HALA ÇIKARMADIYSANIZ BU BİR SİNYAL!

Daha önce satın alıp bir kenarda beklettiğiniz kıyafetinizi ''Aaa hala etiketi üzerinde hiç giyilmemiş ben bunu yerine koyayım giyerim'' düşencesindeyseniz. Atılacaklar listesine etiketi üzerinde olan kıyafetlerinizi de ekleyin. Eğerki dolabınızda etiketi üzerinde ve uzun süredir orda olan bir kıyafetiniz varsa emin olun ki o kıyafette beğenmediğiniz bir şey muhakkak vardır ve etiketi hala üzerinde yalanını atıp dolaba tekrar koymaya çalışmayın!

 

BELKİ BİR GÜN KİLO ALIRIM VEYA VERİRİM DEDİĞİNİZ KIYAFETLER

Zayıf olduğunuz veya kilo aldığınız bir döneme girdiyseniz ve dolabınızda eksi bedeninize ait kıyafetler varsa onları bir an önce atın! Belki kilo veririm veya kilo alırım diye tuttuğunuz kıyafetleri ayırmak biriktirmek demek bir daha giymeyeceğinizin kanıtıdır. Farz edinki kilo verdiniz ancak eskiden aldığınız o kıyafetin modelini beğenmeyecek veya şurası sökülmüş yaptırınca giyerim deyip tekrara bir kenara atmanıza neden olcaktır. İşte sizde bu düşüncedeyseniz bir an önce o kıyafetleri atın veya bedenina olan arkadaşlarınıza dağıtabilirsiniz.

Yorumlar