Evde yoga nasıl yapılır günlük 15 dakika ile tüm hayatınızı değiştirin!

Evde yoga nasıl yapılır? Yoga yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Salonlara para harcamak yerine evde 15 dakika ile kötü enerjilerden kurtulun!

Evde yoga nasıl yapılır günlük 15 dakika ile tüm hayatınızı değiştirin!

Evde tek başına yapılabilen egzersizlerden biri de yogadır. Elmaelma.com okurları için, ''Evde yoga nasıl yapılır?'' gibi sıklıklar merak edilen sorunuzun yanıtını hazırladık. Salonlarda para harcamak yerine sizin iiçin hazırladığımız maddelere uyarak evde yaklaşık olarak yapacağınız 15 dakikalık yoga ile tüm kötü enerjileri geride bırakarak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. İşte yoga yapmanın püf noktaları...

Evde yoga yapmak için çok fazla teferruat gerektiren araç gereçlere ihtiyacınız yok! Evde yoga yaparken; yoga mat, eğitici yoga videoları bulundurmanız yeterli olacaktır. Yaptığınız detaylı araştırma sonucunda günlük kendinize ayırabilecağınız 15 dakika ile ihtiyacınız olan sonuca ulaşabilirsiniz.

YOGA YAPARKEN YENİLİKÇİ OLUN!

-Yoga yapmayı günlük hayatınızda spor veya zorunda olduğunuz bir amaç haline getirmek yerine, hayatınıza kazandıracağınız alışkanlık haline getirerek, kendinizi sıkmamak için sürekli olarak yeni pozisyonlar yaparak bol bol yoga videoları izleyin.

-Evinizde kendinize bir yoga köşesi seçin ve evin iiçerisinde dolanırken günlük yapacağınız yoga köşeniz size hatırlatıcı bir işlevi olsun. Matinizi her zamanki köşenize serin. Ancak seçtiğiniz alanın sert olmasına ve halı olmamasına özen gösterin yumuşak zemin herhangi bir sakatlığa davetiye çıkarabilir.

evde yoga nasıl yapılır

-Günlük yapacağınız 15 dakikalık yoga süre zarfında kimsenin sizi rahatsız etmeyeceği ve dikkatinizi dağıtmayacağı bir süre zarfında olmasına özen gösterin.

-Yogayı alışkanlık haline getirmenin bir diğer yolu olan yoga ambiansı dediğimiz ortamı hazırlayın. Yoga yapacağınız süre içersinde etrafınıza mumlar yakarak ışıkları kısabilirsiniz. 

-Yoga yaparken her zaman yanınızda bir şişe su bulundurarak yoga sırasında kullanacağınız yoga malzemelerinizi yanınızda buludurun. Yoga esnasında sürekli olarak ayağa kalkıp sağa sola koşturmak dikkatinizin dağılmasına neden olacaktır.

-Her gün yapacağınız 15 dakikalık yoga tüm hayatınızı değiştirebilir! Yoga yapmak aynı zamanda gün içerisinde yaşadığınız tüm olumsuzlukları geri plana atmanıza yardımcı olarak yaşamda çok daha pozitif olmanıza ve olaylara farkı açıdan yaklaşmanıza yardımcı olacaktır. 

Yorumlar