Karın egzersiz programı nasıl yapılır sadece 5 adımda dümdüz olacak!

Karın egzersiz programı nasıl yapılır? Günde sadece 30 dakikanızı ayırarak dümdüz bir karına sahip olabilirsiniz! Sadece 5 adımda dümdüz bir karına sahip olun!

Karın egzersiz programı nasıl yapılır sadece 5 adımda dümdüz olacak!

Yazın korumaya çalıştığımız vücudumuzu kışın gelmesiyle birlikte iyice bırakmaya başladık.Kendimi toparlamak istiyorum ve bölgesel yağlarımdan kurtulmak istiyorum diyenlerdenseniz buraya! Bugün size hazırladığımız egzersiz programıyla karnınızdaki yağlardan kurtulacaksınız. Hem de sadece 5 adımda! Günde 30 tekrar yaparak düz bir karına sahip olmak için yapılması gerekenleri Yrd. Doç. Dr. Gamze Şenbursa'dan öğrendik. İşte dümdüz bir karına sahip olmak için yapmanız gereken egzersiz programı! 

DOUBLE LEG STRETCH HAZIRLIK 

Sırtüstü yatın. Dizlerinizi 90 derece büküp ayaklarınızı kaldırın. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın. Nefes alırken harekete hazırlanın. Nefes verirken kürek kemikleriniz hizasına kadar kalkın. Kollarınız kalça hizanıza inerken ayaklarınızı dizleriniz düz olana kadar ileri uzatın. Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.

ABDOMİNAL BÜKÜLME 

Sırtüstü yatıp dizlerinizi bükün. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın.Nefes alırken harekete hazırlanın.Nefes verirken kürek kemikleriniz hizasına kadar kalkın. Kollarınızı hafifçe aşağı indirin.Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.

DENİZ YILDIZI 

Sırtüstü yatın. Dizlerinizi 90 derece büküp ayaklarınızı kaldırın. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın.Nefes alırken harekete hazırlanın.Nefes verirken kollarınızı başınızın iki yanına kulaklarınızın hizasına getirirken bacaklarınızı ileri doğru V şeklinde açarak uzatın.Nefes alırken başlangıç pozisyonuna geri dönün.

SİNGLE LEG STRETCH 

Sırtüstü yatın. Dizlerinizi 90 derece büküp ayaklarınızı kaldırın. Kollarınızı avuç içleri birbirine bakacak şekilde tavana doğru uzatın.Kürek kemiklerinize kadar kalkıp bir dizinizi kendinize doğru çekin. Diğer diz düz bacağınızı ileri uzatın.Nefes alırken harekete hazırlanın.Nefes verirken bacaklarınız yer değiştirsin siz başınızın ve kollarınızın pozisyonunu bozmayın.

LATERAL BÜKÜLME 

Yan yatın. Bir kolunuz başınızın altında diğer kolunuz yere temas halinde olsun.Nefes alırken başınızın altındaki kolunuz ile gövdenizi yukarı kaldırın.Nefes verirken kolunuzu ve gövdenizi yavaşça yere indirin.

Yorumlar