Kol kaslarını geliştirme harekeleri neler slider push up ile direnç kazandırın!

Kol kaslarını geliştiren kolay egzersizler nelerdir? Kol kaslarınızı en az bacaklarınız kadar güçlendirecek hareketleri bir araya getirdik!

Kol kaslarını geliştirme harekeleri neler slider push up ile direnç kazandırın!

Vücudu güçlendirmek ve direncini arttırmak için çeşitli egzersizler bulunmaktadır. Günlük hayatımızda bir çok yere yetişmek için kullandığımız ayaklarımız kadar kollarımızda gün içerisinde bir çok ihtiyacı karşılamak için oldukça önemlidir. Bu yüzden kollardaki direnci arttırmak oldukça önemlidir. Özellikle güçsüz kollarınızın kuvvetini arttırmak için pratik bir şekilde yapabileceğiniz bir kaç hareketle istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. İşte o basit yöntemleri elmaelma.com okurları için bir araya getirdik!

DRENÇ BANDINI YÜZE DOĞRU ÇEKEREK...

Yere oturun ve bacaklarınızı öne doğru uzatın. Karın kaslarınızdan kuvvet alın ve belinize ağırlık vermemeye dikkat edin. El bandınızı ayaklarınızın altından geçirdikten sonra kollarınızı düz bir şekilde dirseklerinizden alnınıza doğru çekin. Dirseklerinizin alnınızdan dışarıya doğru açılsın. Bu hareketi yavaşça ve dengeli bir şekilde 15-25 kez tekrarlayın.

SLİDER PUSH-UP İLE VÜCUDA DİRENÇ SAĞLAYIN!

Fitness malzemeleri arasında kullanımı en basit olan malzemelerden biride slider push-up'dır. Bu egzersizler kol kaslarınızınıza direnç sağlayabilirsiniz. Sliderları ellerinizin altına koyup yüzünüzü yere vererek şınav pozisyonuna geçin. Daha sonra öncelikle bir elinizi ileriye doğru yavaşça itin ve geri dönün. Daha sonra diğer elinizi ileriye doğru itip geriye çekin. Bu hareketi 6-10 kez tekrar edin.

 BAND ÇEKME-APART İLE ARKA KOL KASLARINI GÜÇLENDİRİN!

Oldukça kullanışlı ve kısa sürede etkisini görebileceğiniz band çekme sayesinde kol kaslarınızı şekillendirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şeyse bandı iki ucundan tutun ve iki yana çekin. İşte bu kadar bu sayede kol kaslarınız kısa sürede taş gibi olup güçlenecektir.

MED TOP BENT İLE KARIN KASI

Orta boyutlardaki bir tola yapabileceğiniz bu hareket kollarınız ve göğüs kaslarınız için çok etkilidir. Elinize aldığınız topu tam göğüs ortanızda tutun ve öne doğru eğilin. Bu şekilde topu yere vurup tekrar tutun. Karın kaslarınızı sıkın ve belinize ağırlık vermeyin. Dirsekleriniz bu topu yere vurma işlemini yaparken yanlara doğru açılsın. Bu hareketi 15-20 kez tekrarlayabilirsiniz.

Yorumlar