Yoga Academy’nin 24-25 Ocak festivali!

Yoga Academy’nin Ocak ayı festivali 24-25 Ocakta Kocaeli Başiskele’de eşsiz körfez manzarasıyla, lüks ve konforu bir arada sunan, denize sıfır Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleşecek.

Yoga Academy’nin 24-25 Ocak festivali!

Her ay Türkiye’nin oksijen deposu noktalarında Yoga Festivalleri düzenleyen Yoga Academy’nin Ocak ayı festivali 24-25 Ocakta Kocaeli Başiskele’de eşsiz körfez manzarasıyla, lüks ve konforu bir arada sunan, denize sıfır Wellborn Luxury Hotel’de gerçekleşecek. Türkiye’den dünyaya açılan ilk ve tek Yoga okulu olan Yoga Academy’nin her ay doğada düzenlendiği festivallere birçok il ve ülkeden kişiler aileleriyle birlikte katılıyor.

Kıbrıs, Amerika, Rusya, İngiltere gibi ülkelerden de katılımın gerçekleştiği Yoga Academy Festivalleri sağlık turizminde artık çok bilinen bir etkinlik.

Yoga Academy’nin kurucusu ve Uluslararası Yoga Federasyonu Başkanı Akif Manaf, “Yoga Academy’nin artık Yoga öğrenmek için referans merkezi haline geldiğini” belirtti. Yoga Academy’lerde uygulanan Orijinal Yoga Sistemi’nin sağlık için çok etkili bir çalışma olduğunu söyleyen Manaf, bu sağlıklı yaşam sporunu uygulamak için tüm dünyadan insanlar İstanbul’a gelerek yoga eğitimi almak istiyor, her ay doğada düzenlendiğimiz festivallere katılıyorlar. Birçok üyemiz ailecek festivallerimize katılıyor. Bunun nedeni Orijinal Yoga Sistemi’nin aile içindeki iletişimi güçlendirip birbirlerini daha iyi anlamalarını sağlaması. Festivallerde şehrin kalabalığından uzakta, doğada hoşça vakit geçirip sağlık kazanıyor, öfke ve stresten arınıyorlar. Empati güçleniyor. Yeni yılı tüketici faaliyetler ile kutlamak yerine ailece, sevdikleri ile festivalimize katılarak iletişimlerini güçlendirip sağlık kazanabilirler” dedi. 

Büyük Üstad Akif Manaf önderliğinde Çakra (Enerji Merkezleri) tekniklerinin uygulanacağı festivalde aynı zamanda Yoga Academy eğitmenlerinin verdiği Nefes Teknikleri, Meditasyon ve ilk kez Biyoenerji Teknikleri çalışmaları da yapılacak. Yayınlanmış 37 kitabı ile Yoga alanındaki en uzman, araştırmacı ve tecrübeli kişi Akif Manaf ile “Tüm Sorulara Cevaplar” içerikli İnteraktif Söyleşi de gerçekleşecek.
Bir süredir festivallerde “Yoga Ateşi” adı altında düzenlenen gecelerde yine öğrencilerin bestelediği şarkılarla Yoga Academy eğitmenleri tarafından hazırlanan muhteşem esneklikte ve yaratıcılıkta Yoga Koreografileri gösterimleri yapılmakta. Yine eğitmenlerin ve öğrencilerin hazırladığı dans, tiyatro gösterileri ve şarkılar da festivallerin bir kutlama havasında geçmesini sağlamakta.

Ocak ayı festivalinde ilk defa Biyoenerji Teknikleri çalışması verilecek!!!

Biyonerji Teknikleri Nedir ve Yararları Nelerdir?

Büyük Üstad Akif Manaf, biyoenerji konusunu derinlemesine incelemiş çok değerli bir bilim adamı, araştırmacı ve yazardır. Dünya tarihinde Biyoenerji konusunda bir ilk olan bu çalışmalar biyoenerji alanının negatif, saldırgan enerjilerden korunması ve geçmiş tramvalar yüzünden oluşmuş hasarlardan arındırılması için teknikler sunmaktadır.

Gizemli Biyoenerji Teknikleri bedenin tüm sistemlerinin dengeli, sağlıklı ve mükemmel hale gelmesini sağlamaktadır.

Bedenin tüm işlevleri ve yetenekleri karmaşık bir enerji sistemine dayanmaktadır. Biyoenerji teknikleri bedendeki suptil enerjilerle çalışma teknikleri içermektedir.

Bu teknikleri uygulayan herkes Prana-Yaşam Enerjisi’nin doğasını, enerji merkezleriyle bağlantısının ve fiziksel, zihinsel düzeyde çalışmasının farkına varacaktır. Prana’yı kontol eden kişi evrendeki bütün fiziksel ve zihinsel enerjileri kontrol etmektedir. Biyoenerji Teknikleri, biyoenerjiyi sağlıklı ve dengeli şekilde artırmak için kullanışlı, pratik teknikler sunmaktadır. Bu uygulamalarla olumlu değişimler yumuşak ve neşeli şekilde gerçekleşecek ve biyoenerji farkındalığı gelişecektir.

Biyoenerji tekniklerinin düzenli uygulanmasıyla ince enerjisel düzeylere karşı duyarlılık artacak, olağanüstü yetenek ve potansiyeller ortaya çıkacaktır.

Uygulayıcı biyoenerjinin büyüleyici ve yüce potansiyeli konusunda güçlü bir sezgi kazanacaktır. Edinilecek deneyimler bireyi sağlıklı, dengeli ve uyumlu bir enerji sistemine ve daha yüksek bir anlayış düzeyine taşıyacaktır.

Sunulan teknikler sinir, solunum, sindirim ve dolaşım sistemlerini olumsuz etkileyen korku, endişe, kaygı ve çeşitli hastalıklardan kurtulmak için bireye gerçek anlamda yardım eder. Biyoenerji teknikleri sayesinde tüm enerji sistemi dengelenir, rahatsızlıklar giderilir, sağlık gelişir, huzur ve neşe artar. Zihin keskinleşir ve konsantrasyon gücü artar. İnsan kısa sürede bedenini sağlıklı, zihnini huzurlu, kendini dengeli ve mutlu kılabilir. Hafıza ve yaratıcılık gibi psikolojik ve beyinsel işlevler olumlu etkilenir. Birey beden ve ruh arasında sağlıklı bir bağlantı kurar.

Festival Programı: 

Paramahamsa Yogaçarya Maha Yogi Akif Manaf yönetiminde


24 Ocak Cumartesi

11.00 Muladhara (kök) Çakra çalıştırma teknikleri - Özgüvenin geliştirilmesi
Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında birey dünyayla ve dünyada bulunan varlıklarla derin ve pozitif bir ilişki kurar.
12.30 Sağlıklı Kahvaltı – açık büfe
14.00 Biyoenerji teknikleri - Pratik çalışma
15.00 Biyoenerji - Teorik bilgilendirme
17.00 Svadhisthana (pelvis) Çakra çalıştırma teknikleri - Yaratıcılığın geliştirilmesi 

Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında yaşamın ve duyguların doğal akışı gerçekleşir, birey başkalarına doğal davranır ve kendini açar.  
18.45 Sağlıklı Yemeklerden Oluşan Akşam Yemeği – açık büfe
20.00 Tüm Sorulara Cevaplar - Büyük Üstad ile sohbet
23.00 Meditasyon25 Ocak Pazar
 
07.00 Nefes Teknikleri
08.00 Manipura Çakra çalıştırma teknikleri - Kararlılığın geliştirilmesi
Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında birey önce kendisini kabullenmeyi sonra da başkalarını kabullenmeyi öğrenir.
10.00 Sağlıklı Kahvaltı – açık büfe
13.30 Biyoenerji teknikleri - Pratik çalışma
15.00 Anahata Çakra çalıştırma teknikleri - Sevginin geliştirilmesi

Bu Çakra aktif ve uyumlu çalıştığında birey önce kendini sevmeyi, sonra başkalarını sevmeyi, affetmeyi ve kendini başkalarına vermeyi öğrenir.Önemli Not: Kalın giysilerinizi, matlarınızı ve derin gevşemede kullanmak için örtülerinizi getirmeyi unutmayınız.

T. 0 212 243 96 42 - 0 533 251 75 83www.yogaacademy.com.tr


info@yogaakademi.com

Yorumlar