En iyi yatırım araçları hem de risksiz!

En iyi yatırım araçları nelerdir? Yüksek karlı ve para kaybettirmeyen yatırım araçları hangileri? Yatırım aracı sorularının yanıtlarını Özlem Denizmen verdi.

Tasarruflarını birikime çevirmek isteyenlerin en büyük korkusu kuşkusuz para kaybetmektir. Bir anda elde avuçta ne varsa kaybetme riski herkesin korkulu rüyası. Ancak tasarruflarını yatırıma çevirmenin güvenlik yolları da mevcut. 

Türkiye’nin ilk finansal okur-yazarlık hareketini başlatarak ‘Para Durumu’ platformununu kuran Özlem Denizmen, para kaybettirmeyen yatırım araçlarını anlattı. 

İşte Denizmen'in aktardıklarına göre en iyi risksiz yatırım araçları

"Parası olanlar için pek çok yatırım aracı var. Altın, döviz ve mevduat hesabı bunların en bilinenleri... Hisse senedi, Bono ve yatırım fonu daha yeni yatırım araçları. Emlak, likit fon ve devlet tahvili de öyle. Bir başka yatırım aracı da bireysel emeklilik."

ÖZLEM DENİZMEN KİMDİR?

Türkiye’nin finansal okuryazarlık konusundaki kanaat önderi olan Özlem Denizmen, kadınların ve ailelerin, ekonomik anlamda güçlenmelerini destekleyecek uzun soluklu toplumsal projeler üretiyor, seminerler veriyor, televizyon programı, gazete ve dergilerdeki köşe yazıları ve kitapları ile milyonlara ulaşıyor.

Bu çalışmaları ile 2011’de Dünya Ekonomik Forumu’nda, ‘Genç Küresel Lider’ olarak seçilen Denizmen, pek çok uluslararası ve ulusal sosyal kuruluşun da etkin üyesidir.

Para Durumu platformu ve FODER Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği’nin kurucusu olan Denizmen, Doğuş Holding Yönetim Kurulu Danışmanlığı ve Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini sürdürmektedir.

Denizmen’in bugüne kadar üç kitabı yayınlandı;

Cebinde Mucize Yarat
Kartlarınla Mucize Yarat
Bolluk ve Bereket için Yer Aç

Yorumlar