Hamilelik döneminde hangi kıyafetler giyilmeli anne adayları hata yapıyor!

Hamilelik döneminde anne adaylarını hem rahatlatacak hem de nasıl kıyafetler giymeli? Hamilelik döneminde anne adayları aynı hataya düşüyor!

Hamilelik döneminde hangi kıyafetler giyilmeli anne adayları hata yapıyor!

Hamilelik döneminde anne adayının daha rahat hereket etmesi ve bu dönemde anne adaylarına giyimde iyi bir rehberlik olacak şekilde hamilelik döneminde nasıl giyinmeli? sorusuna yanıt aradık ve hamilelik döneminde sık sık yapılan giyim hatalarını bir araya getirdik! Anne adayları genellikle dar giyimin zararlı olup olmadığını sorgularken hamilelik döneminde nasıl kıyafetleri giyilmesini merak ediyor. İşte hamilelik döneminde tercih edilmesi gereken kıyafetler hakkında bir derleme yaptık! Haberin devamında tüm detayları görebilirsiniz!

HAMİLELİKTE 3. AYI DOLDURDUKTAN SONRA...

Hmailelik döneminde anne adaylarının her şeyden önce daha rahat hareket edebilmesi ve kendini rahat hissetmesi gerekiyor. Bunun için de en önemli adımlardan biri olan kıyafet seçimlerini yeniden göz önünde bulundurması gerekmektedir. Hamilelik döneminde 3. ay itibari ile vücutta değişimlerin başlaması karnın belirginleşmesiyle günlük hayatta tercih ettiğiniz kıyafetleri değiştirmeye başlayın. 

HAMİLELİK DÖNEMİNDE NASIL GİYİNMELİ?

Karın bölgesinizi sıkmayacak günlük hayatta tercih ettiğiniz pantolonlar yerine hamilelik pantalonlarını alabilirsiniz. Karnınızı esnek tutacak hamilelik pantalonlarında karın kısmında esnek bir bant bulunuyor. Bu bantlar gevşek ve anne adayının daha rahat olmasını sağlıyor. 

PAMUKLU KIYAFETLERİ TERCİH EDİN!

Hmailelik döneminde vücudunuzun sıcaklayacağı ve zaman zaman terlemelere karşılık vücudunuzun hava alacağı pamuklu doğal kıyafetler giymeye özen gösterin. Özellikle vücudunuzu terletmeyen plastik katkı olmayan kıyafetlerden uzak durun. Hamileliğinizin ilk döneminde alışverişe çıkıp çeşit çeşit kıyafet almak yerine karnınızın büyüme zamanlamasına göre ara ara alışverişe çıkarak kendi bedeninize  ve hamileliğinize göre kıyafet alışverişi yapın.

HAMİLELİKTE SIK SIK YAPILAN GİYİM HATALARI NELER?

Hmailelik döneminde özellikle uzak durmanız gereken ve sık sık yapılan giyim hatalardan biri de kemer kullanımıdır. Karnınızı sıkacak kemer kullanımlarından uzak durmanız gerekiyor. 

İç çamaşırı alırken doğrudan idrar yollarınızı etkileyecek veya kaşıntı sorunlarına neden olmayacak pamuklu iç çamaşırlar almaya özen gösterin.

Günlük hayatta bir çok kadının tercih ettiği ve boyunu uzatıp vücudu fit göstersede hamilelik döneminde topuklu ayakkabı giymekten uzak durun. Bu dönemde nasıl olursa olsun ayağınızı en ufak şekilde burkma riskini göz önünde bulundurarak toğuklu ayakkabı seçimlerinize bu dönemde ara vermeniz gerekmektedir. 

Yorumlar