Aktif kömürün faydaları cilt yenilenmesinde kullanılıyor!

Aktif kömürün faydaları neler? Aktif kömür nerelerde kullanılır?Diş beyazlatma ve cilt yenilenmesinde kullanılan aktif kömürün bilinmeyen faydaları şaşırtıyor!

Aktif kömürün faydaları cilt yenilenmesinde kullanılıyor!

Son yıllarda popüler olmaya başlayan aktif kömürün ne olduğunu  duymuş muydunuz? Karbondan oluşan bu kömür tozu özellikle diş beyazlatmada ve cilt yenilemede kullanılıyor. Hap ve toz halinde satılan aktif kömürün vücut sağlığına olan bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık. Peki aktif kömürün faydaları neler? Aktif kömür nerelerde kullanılır? İşte aktif kömür hakkında tüm merak edilenler! 

CİLDİN pH DENGESİNİ KORUYOR! 

Aktif kömür nemli ve rutubetli alanlarda ortaya çıkan kokulu bir maddedir. İçerisinde bulundurduğu güçlü elementler sayesinde toksin atıcı bir özelliğe sahiptir. Mide rahatsızlıklarına iyi gelen aktif kömür, cilt yüzeyindeki açılmış gözeneklerin içerisindeki bakterileri temizleyerek gözeneklerin yeniden sıkılaşmasını da sağlamaktadır. Cilt için oldukça faydalı olan aktif kömür, cildin pH dengesini de korumaya yardımcı olmaktadır. 

DİŞLERİN BEMBEYAZ OLMASINI SAĞLIYOR 

Aktif kömürün en çok bilinen özelliklerinden biri de diş beyazlamasına yardımcı olmasıdır. Derinlemesine bir diş temizliği için mutlaka kullanılması şarttır. Yapmanız gereken tek şey, Bir tutam kömür tozuna sıcak suda yıkanmış fırçayı sürmek ve dişleri nazikçe fırçalamak. Yavaş fırçalamanızda fayda var. Aksi taktirde dişlerinizi çizebilirsiniz. Günde bir kere fırçalama yapmanız yeterli olacaktır. 

HAZIMSIZLIK SORUNUNU ORTADAN KALDIRIYOR! 

Aktif kömür aynı zamanda yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık sorununu da ortadan kaldırmaktadır. Eğer kronik olmayan bir durum söz konusuysa aktif kömür bunun için idealdir. İsterseniz hap olarak tüketebilir isterseniz yemeğinize ekleyebilirsiniz. . Ancak hap olarak tüketildiğinde en az 10 bardak su beraberinde tüketilmelidir. Aksi halde vücudun ısı oranını bozar. Ayrıca kronik bir ilaç kullananların mutlaka uzmanlarına danışmaları gerekir. 

 

 

 

Yorumlar