Burun yağlanması neden olur salatanın suyunu sürerseniz...

Burun yağlanması neden olur? Nasıl geçer? Evde uygulayacağınız birkaç basit yöntem sayesinde burnunuzdaki yağlanmayı yok edeceksiniz.

Burun yağlanması neden olur salatanın suyunu sürerseniz...

Sürekli olarak burnunuz yağlanıyorsa endişelenmeyin! Size önereceğimiz pratik maske tarifleri sayesinde bu problemden kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz. Bu maske tarifleri hem cildinizin güzel  görünmesini sağlayacak hem de yağlanmayı yok edecek. Peki burun yağlanması neden olur? Burun yağlanması nasıl geçer? İşte burun yağlanmasına dair tüm merak edilenlerin cevabı elmaelma.com'da. 

BURUNDA AKTİF YAĞ BEZELERİNİN FAZLA OLMASI YAĞLANMAYA YOL AÇIYOR 

Burun yağlanmasına neden olan pek çok etken bulunmaktadır. Bunlar; beslenme tarzı, yaşam alışkanlıkları, kullanılan ilaçlar vs. Uzmanlar burun yağlanmasının nedenini özellikle burunda aktif yağ bezelerinin daha fazla olmasına bağlıyor. Büyük gözenekler nedeniyle de diğer bölgelerden daha fazla görülüyor. 

YUMURTA AKI SÜRÜN 

Yumurta akı burundaki yağlanmaya iyi gelecek maske tariflerinden biridir. Yumurta özellikle cildin yağ dengesinin eşitlenmesine yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, yumurta akını hızlıca köpük köpük olana kadar çırpmak ve burnunuza uygulamak. Bu maskeyi tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz. Kuruduktan sonra yıkayın. Bu hem cildinizdeki yağlanmayı giderecek hem de gözeneklerinizin küçülmesine yardımcı olacaktır. 

SALATALIK MASKESİ YAĞLANMAYI YOK EDİYOR 

Salatalık maskesi de yine yumurta maskesi gibi burundaki yağlanmayı yok eden maske tariflerinden bir tanesidir. Yapmanız gereken tek şey salatalığı rendeleyip süzgeçten geçirmek ve geride kalan suyu limon suyu ile birleştirip burnunuza sürmek. Ardından yüzünüzü ılık bir suyla yıkayın. Düzenli olarak uyguladığınız zaman burnunuzdaki yağlanmanın yol olduğunu göreceksiniz. Hergün bu işlemi uygulayabilirsiniz. 

Yorumlar