Cilt çatlakları nasıl geçer C ve D vitaminleri tüketin!

Cilt çatlaklarınızdan kurtulmak için bol bol C ve D vitaminleri tüketmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? İşte ciltteki çatlakları azaltan 3 ipucu!

Cilt çatlakları nasıl geçer C ve D vitaminleri tüketin!

Genellikle kilo alıp verme sonrası veya hamilelik döneminden sonra oluşan cilt çatlakları tüm kadınların kabusu olmuş durumda! Oldukça kötü bir görünüme sebebiyet veren bu durumla karşı karşıyaysanız ve çözüm önerisi bulmakta zorlanıyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. Uygulayacağınız bu basit yöntemler sayesinde hem çatlak oluşumuna engel olabilecek hem de var olan çatlaklarınızdan kurtulabileceksiniz. İşte yapmanız gerekenler! 

BOL SU İÇMEYE ÖZEN GÖSTERİN 

Su içmenin sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Sağlık açısından bu denli önemli olan su, cildimiz içinde oldukça önemlidir.  Öyle ki kadınların kabusu haline gelmiş olan çatlaklardan kurtulmanın yolu bile su içme de saklı! Düzenli su tüketerek cildinizi nemli tutabilir ve çatlak sorunundan kurtulabilirsiniz. 

BOL BOL C VE D VİTAMİNİ TÜKETİN 

Cilt çatlaklarını önlemenini bi yolu da bol bol C ve D vitamini tüketmekten geçiyor. Bu nedenle gün içerisinde bol miktarda C ve D vitamini tüketmeyi ihmal etmeyin. 

KİLONUZU KONTROL ALTINDA TUTUN

Çatlak oluşumuna neden olan en önemli faktörlerden bir tanesi hiç kuşkusuz kilo alıp verme durumudur. Bu nedenle kilonuzu kontrol altında tutmaya özen gösterin. Dengeli beslenin ve egzersizi hayatınızdan çıkarmayın. 

 

Yorumlar