Hindistan cevizi yağının saça faydaları nelerdir, Gigig Hadid saçlarına ne kullanıyor?

Son zamanlarda parmakla gösterilen ve attığı her adım olay olan son yılların en beğenilen modeli Gigi Hadid saçlarının sırrını açıkladı.

Hindistan cevizi yağının saça faydaları nelerdir, Gigig Hadid saçlarına ne kullanıyor?

Son dönemlerde bakım rutinleri kadınlar tarafından oldukça dikkate alınmaya başlandı. Bu bakım rutinleri arasında bir kadının dış görünüşünde oldukça etkili olan saçları daha parlak ve sağlıklı göstermek oldukça önemlidir. Bu noktada saç bakım rutinlerinde en çok tercih edilen rutinler arasında yer alan 'hindistan cevizi yağı'nın saçlar üzerindeki etkisi oldukça fazladır. 

Son zamanların popüler olan modeli Gigi Hadid'de geçtiğimiz günlerde bir dergiye verdiği röporda saçlarının güzel ve parlak görünmesine hindistan cevizi yağı olduğunu açıkladı. 22 yaşındakş güzel model, iş yoğunluğunun az olduğu dönemlerde saçlarını yıkamaya ara verdiğini söyledi. Bu dönemlerde ise ''Boş zamanım olduğunda saçıma hindistan cevizi yağı sürüp yıkamıyorum. Duş alabilirsiniz tabii ki ama saçınızı topuz yapıp 3 gün kadar yıkamayın'' dedi.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NASIL KULLANILMALI?

Bir kaç gün saçınızda beklettiğiniz hindistan cevizi yağını günler sonra yıkarken ilk olarak saçınıza su dökmek yerine şampuanlamanız gerekmektedir. Aksi taktirde saçınız yağlı kalabilir. Şampuan uygulayıp durulama işlemini gerçekleştirdikten sonra tekrar saçınızı şampuanlayıp durulamalısınız. Genç model Gigi Hadid, saçlarının parlaklığını bu yönteme borçlu olduğunu söylüyor. 

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Son dönemlerde bir çok modelin ve bloggerların saç bakın rutinlerinde tercih ettiği hindistan cevizi yağının saça olan faydaları saymakla bitmiyor! Saçın uzamasını, parlaklık vermesini, saçın ihtiyacı olan nemi sağlaması, saçtan saç proteini kalkanı oluşturması, antibakteriyel ve antifungal özelliği içererek saça çok fazla fayda sağlamaktadır. 

Yorumlar