Makyaj bazı nedir ve nasıl uygulanır? İşte bilmeniz gerekenler...

Makyajınızın daha kalıcı bir hale gelmesini sağlayan aynı zamanda cildin nem dengesini koruyan makyaj bazları hakkında bilmeniz gerekenler!

Makyaj bazı nedir ve nasıl uygulanır? İşte bilmeniz gerekenler...

Fondöten sürdükten bir süre sonra yüzümüzde pul pul dökülüyor ya da sıcak havalarda terlediğimizde yüzümüzden akıyorsa ne yapmamız gerekiyor? İşte bu durumda devreye giren ve cildimizle fondöten arasında bir köprü görevi kuran makyaj bazları hakkında bilmeniz gerekenler? Hangi cilde ne tür baz uygulanmalı ve makyaj bazı yerine kullanılabilecek başka ürünler var mı? Elmaelma.com olarak makyaj bazları hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik...

Her Makyajda Baz Kullanmak Gerekir mi?

Kusursuz bir cilt ve makyaj için kullanılan makyaj bazları cildi nemlendiriyor. Doğru cilt tipine uygun seçildiğinde ve ölçülü uygulandığında makyajınızın kalıcılığını artırıyor. Fondöten cildimizdeki sivilce ve leke gibi cilt kusurlarını gizlerken öncesinde makyaj bazı uygulanması ile fondötenin örtücü özelliği daha da artmış oluyor. Gözlere sürülen göz bazları ise eyeliner ve farın daha kalıcı olmasını ve kirpiklerin uzun görünmesini sağlıyor.

Her Cilt Tipi İçin Ayrı Baz

Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz mat baz, sivilce sorunuyla başınız dertte ise yeşil renkli makyaj bazları, kuru cilt yapısına sahipseniz yağ formunda olan makyaj bazlarınızı kullanmalısınız. Eğer yağlı cilde sahipseniz matlaştırıcı bazı en yağılı bölgelere (özellikle çabuk yağlanan T bölgesi), kuru cilde sahipseniz cildin en kuru ve pul pul dökülen yerlerine uygulamalısınız.

Bazı fazlasıyla değil de ince halde ve az şekilde, gerekli yerlere sürmek oldukça önemlidir. Bazlar nemlendiri sürüldükten sonra kullanılır ve nemlendirici yerine geçmezler.

Makyaj Bazı Yerine Kullanılabilcek Bazı Ürünler

Makyaj bazınız bitti ve acilen bir baza mı ihtiyacınız var? Hemen panik yapmayın çünkü makyaj bazı yerine kullanılabilecek bazı şeyler yok değil. İlk duyduğunuzda şaşırtıcı gelse de "tıraş losyonu" bunlardan bir tanesi. İçeriğinde bulunan su ve gliserin ile cildin nem dengesini koruyan traş losyonları kadınların baz yerine sıkça tercih ettikleri bir ürün. Makyajın kalıcılığını artıran traş balsamlarını temiz cilde uyguladığınızda fondöten kalıcılığı daha da artıyor ve cilde güzel bir görünüm sağlanıyor.

 

 

Yorumlar