Ruj nasıl yapılır? Evde ruj yapılır mı?

Kadınların kozmetik ürünlerine ne kadar düşkün olduğunu hepimiz biliyoruz. Kendi rujunuzu kendiniz yapmayı hiç denediniz mi? İşte evde ruj yapmanın yöntemleri.

Ruj nasıl yapılır? Evde ruj yapılır mı?

Her kadının makyaj çantasında olan bir kozmetik üründe rujdur. Hemen hemen her kadının çantasında ruj bulunmaktadır. Bugün sizler için ruj yapmanın yöntemlerini sıraladık. Artık sizde bu yöntemlerle istediğiniz rengi yaratabilir ve kendi rujunuzu yapabilirsiniz. 

Son zamanlarda istediğimiz rengi istediğimiz zaman sahip olabilmektediyiz fakat paranızı biraz da başka şeylere harcamanız için hemde kendi rujunuzu kendiniz yapabilesiniz diye sizlere evde ruj nasıl yapılır püf noktalarını hazırladık. 

Ruj yapımı için gerekli malzemeler:

- Dudak nemlendiricisi (Evinizde kullanmadığınız herhangi bir dudak nemlendiricisi olabilir)

- Rujunuzu içerisine koyabileceğiniz kapaklı br kap,

- Kullanmadığınız veya tercih ettiğiniz bir göz farı,

- Rujunuzu karıştırmak için bir karıştırma kabı,

- Her evde olan saç kurutma makinası, gördüğünüz gibi malzemelerini kolaylıkla elde edebileceğiniz malzemelerle ruj yapmaya hazır mısınız? Şimdi yapım aşamasına geçelim...

Yapım aşaması;

İlk olarak karıştırma kabınızın içerisine dudak nemlendiricinizi koyun ardından saç kurtma makinası ile eriyene kadar eritin. Bu işlem esnasında aynı zamanda karıştırmaya devam edin. Tamamen eritmiş hatta hafifi sıvı hale getirmiş olmanız karışımı yapmanız için önemli. Üzerine hangi renk ruj yapmak istiyorsanız o renk far koyun.

Yorumlar