Çam terabentin nasıl kullanılır faydaları nelerdir şampuanın saça olan zararlarını azaltıyor!

Çam terabentin nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? Saç dökülmesinden tutun da kepek sorununa kadar birçok sorunu bu yağ ile giderebileceksiniz!

Çam terabentin nasıl kullanılır faydaları nelerdir şampuanın saça olan zararlarını azaltıyor!

Çam terabentin nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? Bu yağın en bilinen özelliği saç sorunlarına iyi gelmesidir. Özellikle kepek sorunundan tutun da saç dökülmesine kadar bir çok konuda bize yardımcı olan çam terabentin hakkında tüm bilinmeyenleri sizler için hazırladık! 

SAÇ DÖKÜLMELERİNİ ÖNLEMEK İÇİN KULLANILIYOR 

Çam terabentin yağının en belirgin özelliği saça olan faydasıdır. Kepek sorunundan kurtulmak isteyen, saç dökülmelerini önlemek isteyen birçok kişi bu yağı tercih eder. Saçların hızlı bir şekilde uzamasını sağlarSaç bakımı yapar, saçlara canlılık verir. Düzenli olarak kullanıldığında saçtaki kepekleri yok eder.

ŞAMPUANLARIN SAÇA OLAN ZARARINI AZALTMAK İÇİN ÇAM TERABENTİN KULLANIN! 

Şampuanlar içeriğinde birçok kimyasal madde barındırır. Kimyasal maddeler zamanla saça etki ederek zarar verebilir. Şampuanların saçlara olan zararlı etkisini azaltmak için çam terebentin yağı kullanılabilir. Bu yağ sayesinde saçların onarımı sağlanır, bakım yapılır ve saçlar parlaklık kazanır. Şampuanın zararlı etkileri yok edilir.

SAÇ ŞAMPUANININ İÇİNE DÖKÜN

Çam terebentin yağı gözle temas ettiğinde gözlerde kızarıklık ve yanma görülebilir. Bu nedenle şampuanla karıştırıldığında saçınızı yıkarken gözle temas etmemesi için dikkatli olunmalıdır. Çam terebentin yağının şampuanla kullanımı için, saç şampuanı içine 20 damla çam terebentin yağı konur, şampuan iyice çalkalanır. Daha sonra şampuanla saçlar yıkanır. Bu şekilde çam terebentin yağını saç için kullanırken seyreltmiş olursunuz. Aynı zamanda her yıkamada bu yağı şampuana ilave etmek zorunda kalmazsınız.

BADEM YAĞI İLE ÇAM TEREBENTİN YAĞI SAÇ İÇİN NASIL KULLANILIR?

Bir kasenin içine eşit miktarda çam terebentin yağı ile badem yağı koyun. Güzelce karıştırın. Hazırladığınız yağ karışımını saçlarınızın her yerine masaj yaparak sürün. Önceden ısıtılmış bir havlu ile saçlarınızı sarın. 2,5 saat kadar saçlarınızı bu şekilde bekletin. Sonrasında ise ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Bu karışımı ayda 2 yada 3 kez bu şekilde kullanabilirsiniz.

 

Yorumlar