Güçlü ve parlak saçlar için yapılması gerekenler nelerdir saç bakımı nasıl yapılır?

Her kadın güçlü ve parlak saçlara sahip olmak ister. Bizde bugün elmaelma.com kadınları için 8 adımda saç detoksu tarifi ile sağlıklı saçların sırrını paylaştık

Güçlü ve parlak saçlar için yapılması gerekenler nelerdir saç bakımı nasıl yapılır?

Her nasıl cilt ve vücudun bir takım ihtiyaçları varsa saçlarında bakıma ihtiyacı vardır. Evet bu konuda bazı kadınlar doğuştan gür saçlara sahip ancak bu geri kalanların yapacak bir şeylerinin olmadınınn kanıtı değildir. Bugün sizler için sağlıklı, güçlü ve parlak saçlara sahip olmanın sırrını 8 adımda paylaştık. Sizde sizler için hazırladığımızsaç detoksunu uygulayarak sahip olabilirsiniz.

SAÇ KÖKLERİNE İHTİYACI OLANI VERİN!

Unutmayın saç bakımında her daim saç kökleri ön planda olmalıdır. Saçlar köklerinden beslenir. Bu noktada sizde haftada iki kere saç köklerinize protein ve keratin bakımı uygulamaya çalışın!

SAÇLARINIZI AŞIRI ISIDAN KORUYUN

Saç detoksunun en önemli adımıda saçı yakan ve yıpranmasına neden olan ısı ölçütür. Eğerki her gün saçlarınızı düzleştiriyor ve çok fazla kurutma makinası ile vakit geçiriyorsanız kesinlikle bir süre bu alışkanlıklarınıza ara vermeniz gerekmektedir. Eğerki işe giderken veya okula giderken mutlaka kullanmanız gerekiyorsa mutlaka ısıya karşı koruyucu ürünleri kullanmanız gerekmektedir.

SAÇLARINIZIN İHTİYACI OLAN NEMİ SAĞLAYIN!

Cildinizin nasıl neme ihtiyacı varsa saçlarınızında belirli bir neme ihtiyacı vardır. Bu noktada saç yapınıza uygun ek bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

DOĞAL YAĞLARDAN YARDIM ALIN!

Duşa girmeden yaklaşık 2 saat öncesinde saçlarınıza doğal yağlar ile masaj yaparak bekletin ve durulayın. Özeliikle saç bakım detokslarında bu yönteme sıklıkla yer verilmektedir. Bu nokftada haftada 1 gün veya 2 gün kadar doğal yağ bakımını saçlarınıza uygulamayı unutmayın.

SAÇ BOYASINDAN UZAK DURUN

Saç yıpranmalarının en büyük düşmanı saç boyalarıdır. Gerek kimyasal olması gerek saçın yapısını değiştirmesiyle bilinen saç boyaları her ne kadar bir çok kadın tarafından uygulansada zararlı olduğu bilinmelidir.

 

Yorumlar