Yüz şekline göre allık nasıl sürülür allık sürme yöntemleri nelerdir?

Yüz hatlarınızı ortaya çıkarması için kullandığınız allığı doğru uyguluyor musunuz?

Yüz şekline göre allık nasıl sürülür allık sürme yöntemleri nelerdir?

Makyaj biz kadınların olmazsa olmazıdır, hatalı gördüğümüz yerlerimizi kapatarak beğendiğimiz hatlarımızı vurgulamamıza yardımcı olur. Ancak doğru yapılmayan bir makyaj sizi olduğundan daha feci hale getirebilir. Allık en sevdiğimiz makyaj malzemelerindendir, yüz hatlarımızı ortaya çıkarır. Peki yüz şeklinize göre allık sürmeniz gerektiğini biliyor muydunuz? İşte yüz tiplerine göre allık sürme yöntemleri... 

OVAL YÜZ

Oval yüzler en ideal yüz tipi olarak bilinir. Elmacık kemikleri zaten belirgindir ve yüze yapılacak tek müdahale kemiklerin altının doldurulmasıyla yanakların daha fazla ortaya çıkmasını sağlamaktır. Alllığı elmacık kemiklerinin tam üstüne ve şakaklara uygulamak yeterli olacaktır.

KARE YÜZ

Kare yüze sahipseniz hatlarınızı biraz olsun yumuşatmak isteyebilirsiniz. Allığınızı orta boy bir fırça ile burnunuzun biraz yanından dışarıya doğru sürmelisiniz. Fırçayı kulaklarınıza yaklaştırarak sürdüğünüzden emin olun. Dikkat etmeniz gereken nokta ise fırçanın hep dışarıya doğru bakmasıdır.

UZUN YÜZ

Uzun yüz tipine sahipseniz allığın çok keskin durmamasına özen gösterin. Allığı sadece yanaklara ve saç diplerine uygulayıp iyice dağıtın. Dilerseniz üstüne şeffaf pudra sürerek daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken husus yüzünüzün daha uzun gözükmemesini sağlamaktır.

YUVARLAK YÜZ

Yuvarlak yüze sahip kişiler daha ince gözükmek için allık uygulamaları yapar. Elmacık kemiklerinden başlayarak şakaklara doğru sürülmelidir. Sürerken yüzünüzde bir V harfi oluşturmanız daha ince gözükmenizi sağlar. Burada dikkat etmeniz gereken husus fırçanızın yelpaze şeklinde olmasıdır.

Yorumlar