Hızlı saç uzatan doğal yöntemler bir an önce uzaması için...

Hızlı saç uzatan doğal yöntemler nelerdir? Kestirdikten sonra pişman olduğunuz kısa saçlarınızı bu yöntemler sayesinde kısa sürede yeniden uzatabileceksiniz!

Hızlı saç uzatan doğal yöntemler bir an önce uzaması için...

Siz de saçlarınızı kestirdikten sonra pişman olanlardan mısınız? Saçları kestirmeye karar vermek çoğu kadın için oldukça zor bir durumdur. Kimimiz saçlarımızı kestirdikten sonra eski saçlarımızı özleyip pişman oluyoruz. Bu durumda saçlarımızın çabuk uzaması için yapmadığımız şey de kalmıyor. Ama bazen ne yaparsak yapalım saçlarımızı uzatamıyoruz. Elmaelma.com olarak bugün size saçlarınızı evde yapacağınız mucize kürler sayesinde çabucak uzatmanın formülünü hazırladık. Bu yöntemler sayesinde saçlarınız 1 hafta gibi kısa bir süre içerisinde bile uzayacak. Peki hızlı saç uzatan doğal yöntemler nelerdir? İşte doğal saç uzatan kür tariflerini içeriğimizde bulabilirsiniz. 

 SOĞAN SUYU

Son yıllarda popüler olan soğan suyu; saç uzatma, saç dökülmesini önleme, yeni saç çıkarma, beyaz oluşumunu engellemek gibi saç problemlerini tedavi etmek için kullanabilirsiniz. Soğanın içerisinde bulunan kükürt, kan dolaşımını arttırarak hızlı saç uzatma etkili sağlar. Siz de saçlarınızın hızlıca uzamasını istiyorsanız, sizler için hazırladığımız soğan suyu kürünü yapabilirsiniz.

MALZEMELER

2 adet büyük boy soğan, pamuk

YAPILIŞI

Soğanı ortadan ikiye bölerek suyunu çıkarın. Daha sonra pamuk yardımıyla saç köklerinize masaj yaparak uygulayın. 15 ile 20 dakika arası beklettikten sonra şampuan ile saçınızdan arındırabilirsiniz. Bu yöntemden hemen etki almak istiyorsanız haftada bir kaç kez uygulayabilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Doğal ev yapımı elma sirkesi saçların pH değerini dengeleyerek saç uzamasını hızlandırır. Aynı zamanda saçların parlak ve sağlıklı görünmesine de yardımcı olur.

ELMA SİRKESİ

MALZEMELER

1 çay bardağı elma sirkesi, 4 su bardağı su

YAPILIŞI

Saçlarınızı şampuan ile güzelce yıkayın. Daha sonra su ile sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırarak temiz saçlarınıza durulama suyu olarak uygulayın. Saçlarınızı her yıkadığınızda bu suyu uygulayabilirsiniz.

BİBERİYE YAĞI

Eski zamanlardan beri kullanılan biberi yağı, saç derisini besleyerek aynı zamanda saç dökülmesine de birebir iyi geliyor. Uzmanlar tarafından da önerilen biberiye yağı, içerdiği anti-inflamtuar sayesinde tıkanan saç köklerini açarak hızlıca uzamasına yardımcı oluyor.

MALZEMELER

1 tatlı kaşığı biberiye yağı, 2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

YAPILIŞI

İki malzemeyi bir kasenin içerisinde güzelce karıştırın. Daha sonra saç derinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Bir gece boyunca saçınızda bekleterek uyandığınızda yıkayın. Biberiye yağını saç kremi ya da şampuanınızın içerisine de ekleyebilirsiniz. Bu uygulamayı hafta 2 veya 3 kez yapabilirsiniz.

 

Yorumlar