Kemoterapi artık saç dökmüyor!

Kemoterapi tedavisinde dökülen saçlar, hastanın psikolojik olarak etkilenmesine yol açar. Buzlu kemo kepler sayesinde kemoterapide saç dökülmesi son bulacak.

Kemoterapi artık saç dökmüyor!

Kemoterapi esnasında dökülen bir tek saç teli bile önem taşır. Saçlarını kaybeden hastanın morali daha fazla bozulur. Kanser hastalığının yenilmesindeki en önemli fartör ise moral…

Yeni geliştirilen formülle kemoterapide saç dökülmesi tarih olacak!

Gazeteport'un haberine göre, Neolife Tıp Merkezi’nden Uzman Dr.Nesrin Canpolat tedavinin amacının temel olarak kafa derisini belli bir sıcaklığa kadar soğutarak damarları daraltmak ve bu yolla kan akımını azaltmak olduğunu belirtiyor. Kan akımındaki azalmaya bağlı olarak saç foliküllerine ulaşan kemoterapi ilacı miktarı da azalıyor ve saç folikülleri minimum seviyede etkileniyor.

Saç derisi ve kılcal damarları koruyan Kemo Kep buzlu şapkalar, yüzde 88 oranında saç dökülmesini önlüyor. Kemoterapi görenlerde normal şartlarda saçlarının tamamen dökülmesi beklenirken, bu yeni sistem sayesinde dökülmeler, neredeyse sonlanıyor. Böylece kemoterapi gören kişiler; ne peruk, ne şapka, ne de başka bir aksesuara ihtiyaç duymadan hayatlarına devam edebiliyor.

Kemo Kep Terapi Sistemi, kişi kemoterapiye başladığında uygulanmaya başlanıyor ve kemoterapi bittikten kısa bir süre sonrasına kadar devam ediyor. Kemo Kep kişinin günlük yaşamını etkilemiyor; böylece kişi bu uygulamaya ister evde, ister dışarıda, isterse hastanede devam edebiliyor. Kemo Kep’in soğukluğu herhangi bir yan etkiye neden olmuyor. Ayrıca kişinin bir sonraki kemoterapiye kadar ekstra bir şey yapmasına gerek kalmadan normal yaşantısına devam etmesine olanak sağlıyor.

Kemoterapi gören kişilerin maruz kaldığı saç dökülmesini önlemek için üretilmiş olan kepler 15 yıldır başta İngiltere olmak üzere Avrupa, Güney Amerika, Kuzey Amerika, Avustralya ve Uzak Doğu’da yaygın olarak kullanılıyor. FDA onaylı Kemo Kepler ihtiyaç sahipleri için Neolife Tıp Merkezi tarafından temin edilebiliyor.

Yorumlar