Kına ile saç nasıl boyanır kızıl ve bakır rengini sağlamak için...

Saça doğal yöntemlerle renk vermek isteyenler için kına ile saç nasıl boyanır? Sorusuna yanıt aradık!

Kına ile saç nasıl boyanır kızıl ve bakır rengini sağlamak için...

Geçmişten günümüze kadar kına gecelerinin sembolü olan kına Arabistan'da bulunan bir ağacın yapraklarının kurutulmasıyla elde edilen renk veren bir tozdur. Özellikle son dönemlerde doğala olan yönelişte kına da oldukça popüler olmuş durumda! Saça kimyasal boyalar uygulanmasını istemeyenlerin saça renk veren doğal yöntemlerden olan kına ile renklendirme işlemi yapılmaktadır. Peki kına ile saç nasıl boyanır? Kına karışımı nasıl yapılır? Kına ile bakır ve kızıl tonları nasıl elde edilir? İşte merak ettiğiniz tüm soruların yanıtını elmaelma.com'da bulabilirsinz!

KINA İLE SAÇ NASIL BOYANIR?

Saçınızı kına ile boyamak için süt veya ılık su ile kınayı karıştırma işlemine geçin. Ancak kınanın kalıcılığı nedeni ile işlem esnasında ellerinize eldiven takmayı unutmayın. Eldiven taktıktan sonra yaklaşık 10 dakika boyunca karışımın iyice harmanlanması için karıştırın. Karıştırma işleminin ardından elde ettiğiniz karışımın üzerine çok az su dökerek kınayı 10 saat kadar bekletin. Bekleme süresi bittikten sonra karışımı saçınızın her bölgesine uygulayarak istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz.

KINAYLA BAKIR RENK NASIL ELDE EDİLİR?

Saçın rengini doğal yöntemlerle değiştirmek için kınayı kullanabilirsiniz. Ancak kına ile saçınızda farklı renk görünümü de verebilirsiniz. Özellikle en çok tercih edilen bakır tonlarını kına ile elde etmek için 1 veya saçınızın gürlüğüne göre değişiklik gösteren 1 çay bardağı suda soğan kabuğunu kaynattıktan sonra kına ile karıştırarak yukarıdaki uygulama gibi saçınızda beklettikten sonra bakır spnucuna ulaşabilirsiniz.

KINAYLA KIZIL SAÇ NASIL ELDE EDİLİR?

Saçınızı kimyasal boyalar kullanmak yerine doğal yöntemlerle kızıla boyayabilirsiniz. Saça kına ile kızıl rengi vermek için soğan suyu yerine pancar suyunu kınaya ilave ederseniz saçınız kızıl rengini alacaktır. 

Yorumlar