Kuru saçlara ne iyi gelir mayonez maskesi ile saçınızı nemlendirin!

Kuru saçlara ne iyi gelir? Saçlarınız kuruysa, her evde bulunan malzemelerle saçlarınıza kaybettiği nemi geri kazandırabileceğinizi biliyor muydunuz?

Kuru saçlara ne iyi gelir mayonez maskesi ile saçınızı nemlendirin!
-A A+

Kuru saçlara ne iyi gelir? Değişen hava şartlarıyla birlikte saçlarımızda zaman içerisinde nem kaybetmektedir. Nemini kaybeden saçlar kurumakta ve hoş olmayan bir görüntüye yol açmaktadır. Kuru ve yıpranmış bir saçı kim ister ki? İşte sizde saçlarınızın kuru olmasından şikayet ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün siz elmaelma.com okuyucularımız için saçları nemlendiren maske tarifleri hazırladık. Üstelik bu maskeleri yapmak için para bile harcamayacaksınız. Çünkü herkesin evinde bulunan malzemeler bunlar. Bu maskeleri saçınıza düzenli olarak uyguladığınız takdirde saçlarınız kaybettiği nemi geri kazanacak. İşte saçlara kaybettiği nemi geri kazandıran maske tarifleri! 

YUMURTA İLE SAÇLARINIZA KAYBETTİĞİ NEMİ GERİ KAZANDIRIN 

Yumurtanın içerisinde lesitin ve protein bulunmaktadır. Bu maddeleri içerisinde bol miktarında bulunduran yumurta saçların da yumuşamasını sağlamaktadır. Eğer saçlarınız kuruysa kaybettiği nemi yumurta maskesi ile geri kazandırabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, 2 yemek kaşığı ılık su ile yumurtanın akını karıştırıp saçınıza uygulamak. Sadece 15 dakika bekletmeniz yeterli olacaktır. Haftada 1 ya da 2 kere uygularsanız istediğiniz sonuca kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz. 

ZEYTİNYAĞI BAKIMI İLE SAÇLARINIZ CANLANACAK

Kuru saçlar için en çok uygulanan ve bilinen yöntemlerden biri de zeytinyağı uygulamasıdır.  Zeytinyağı içerisinde bulundurduğu antioksidanlar sayesinde saçı nemlendirmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken bir husus bulunuyor ki o da şudur. Zeytinyağını saçınıza uygulamadan önce mutlaka bir cezvede ısıtın. Ilık halde saçlarınıza uygulayın. En az yarım saat kadar saçınızda beklettiğiniz zeytinyağını sonra yıkayabilirsiniz. Haftada bir kere bile uygularsanız saçlarınızdaki değişimi kısa süre içersinde fark edebilirsiniz. 

MAYONEZ MASKESİ İLE SAÇLARINIZ PARLAYACAK

Mayonez maskesi son yıllarda saç bakımlarında en çok kullanılmaya başlayan popüler hale gelen maskelerden biri olmuş durumda. Mayonezin içerisindeki protein saçı canlandırarak parlak görünmesini sağlmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, saçların köklerinden uçlarına kadar mayonez sürmek olacaktır. Mayonez sürdüğünüz saçlarınızı streç bir filmle sarın ve 1 saat sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu maskeler düzenli olarak uygulandığında saçlarda gözle görülür farklar yaratmaktadır. Haftada en az 1 kere bile yaptığınız taktirde değişimi hissedeceksiniz.