Saç kırıkları nasıl temizlenir krılmış saç nasıl onarılır?

Birçok nedenden oluşan saç kırıklıkları düzeltilmediği veya alınmadığı taktirde saçlarınızın daha sağlıklı görünmesini engellemektedir.

Saç kırıkları nasıl temizlenir krılmış saç nasıl onarılır?

Sağlıklı saçlar hepimizin istediği bir görünümdür. Ancak çeşitli nedenlerden gereğinden fazla ısı gören saçlarda, saç kesiminin zamanlamasının uzatılması, saça gereklı bakım yapılmaması, sürekli olarak lastik toka kullanmak ve sürekli olarak kimyasal boyalar ile saç renginin değişiminin yapılması gibi nedenler saçlarınızın kırılmasına yol açmaktadır. Bu noktada yapmanız gereken şey saçınıza gerekli bakımı yapıp saç kırıklarınızı önüne geçmek olacaktır. 

SAÇ KIRIKLIKLARI NASIL TEMİZLENİR?

Eğerki saçlarınızı kestirmeye veya kuaförde saç kırıklarınızı temizletmeye vaktiniz yoksa saç kırıklarınızın en basit temizleme yolu banyoda saçlarınızı içe doğru burgu yaparak daha sonra baş ve işaret parmağınızla saçlarınızın ucundan dibine doğru sürterek saç kırıklarınızın ortaya çıkmasını sağlayın. Daha sonra makas ile ortaya çıkan kırıkları kesebilirsiniz. Bunu her banyoya girdiğinizde yapabilirsiniz. Ancak kuaföre gitme gibi bir zaman diliminiz varsa bu işlemi kuaförünüzede bırakabilirsiniz.

Yorumlar