Saç rengi doğal yollarla nasıl açılır limonu saçınıza sürerseniz...

Saç rengi doğal yollarla nasıl açılır?Saçınızın rengini bu yöntemle açabilirsiniz.

Saç rengi doğal yollarla nasıl açılır limonu saçınıza sürerseniz...
-A A+

Kadınlar için saç bakımı çok önemlidir.Çoğumuz saçlarımızı açmak için kuaförlere gideriz. Peki kuaföre gitmeden de saç renginizi açabileceğinizi biliyor muydunuz?Saç rengi doğal yollarla nasıl açılır?İşte saçınızın rengini açabileceğiniz yöntem!

DERİ PROBLEMLERİNİN GİTMESİNE YARDICI OLUR

Saç derisine uygulanan limon, deride oluşan problemleri gidermeye yardımcı olur. Kan dolaşımını hızlandırarak saç derisine oksijen gitmesine yardımcı olur.

DAHA GÜR SAÇLAR İÇİN LİMON SÜRÜN

Saç derisine uygulanan limon seç derisinde oluşan konak ve saç derisi problemlerini gidermeye yardımcı olmaktadır.Böylelikle saçlarınıza sürdüğünüz limon saçlarınızı gürleştirerek daha dolgun gürünmesini sağlayacaktır.

YAĞ DENGESİNİ KORUR

Limon suyunun bakterileri ve mikropları öldürücü etkisi vardır. Şampuanlar ile karıştırılarak kullanılabilir.Aynı zamanda saçlarda yağ dengesini korumaya yardımcı olan limon suyu saç sağlığını korurken yağ bezlerinin fazla yağ üretmesini engeller.

KEPEK SORUNU İÇİN İDEAL

Limon suyu kepek sorunu için de kullanılabilir. Doğrudan saç derisi üzerine uygulanabilir. Ancak limon suyunun biraz su ile seyreltilerek kullanılması önerilir.

SAÇLARIN UZAMA HIZI ARTIYOR

Saç kökleri daha güçlenir ve saçların uzama hızı artar. Bu işlem haftada birkaç kez saçların daha parlak ve canlı olmasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

SAÇTA OLUŞAN KAŞINTIYI GEÇİRİR

Limon saç derisinde oluşan yanma ve kaşıntı hissini kısa süre içerisinde geçirmeye yardımcı olur. Uygulama sırasında çok fazla baskı uygulanmamalıdır. Dairesel hareketler ile saçlara masaj yaparak maske olarak da kullanılabilir. Bir süre saçlarda bekletildikten sonra şampuan ile yıkanır. Bitkisel ve hafif bir şampuan kullanılması önerilir.

1 Yorum
:}}}}}}}