Saç uzatan maske tarifleri neler? Lavanta kürünü mutlaka denemelisiniz!

Saç uzatan maske tarifleri neler? Saç uzatma kürleri nasıl hazırlanılır? Kısa sürede saçlarınızı uzatacak bu kür tariflerine bayılacaksınız!

Saç uzatan maske tarifleri neler? Lavanta kürünü mutlaka denemelisiniz!

Saç uzatan maske tarifleri neler? Saçları uzatan doğal maske tarifleri nasıl yapılır? Evde oldukça kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu maske tairfleri ile saçlarınız kısa süre içeriisnde istediğiniz görünüme kavuşacak ve sağlıkla uzayacak. İşte tüm yapmanız gerekenler! 

LAVANTA KÜRÜ

Malzemeler;

1 tatlı kaşığı taze lavanta (bu sezonun ürünü olması önemlidir), 2-3 bardak sıcak su

Yapılışı:

500-700 ml arasında kaynayan suya lavanta ilave edilir. Ağzı kapalı şekilde kaynamaya bırakılır. Soğuyup süzülen kür duş sonrası saça uygulanır ve ayrıca tekrarında yıkama yapmanıza gerek yok.

SARIMSAK VE TATLI BADEM YAĞI KÜRÜ

Sarımsağın saç dökülmesine çok iyi geldiği hemen hemen herkes tarafından bilinmektedir. Bununla ilgili piyasaya sürülen birçok şampuan ve yağlar bulunmaktır.İşte size doğal sarımsak kürü tarifi…

Malzemeler;

2-3 diş sarımsak, 2-3 damla badem yağı

Yapılışı;

Bu karışımı iki saat beklettikten sonra saç diplerinizden uçlarına doğru masaj yaparak yedirin. Bir bone veya streç filmle saçlarınızı sarıp ortalama 1 saat kadar bekletin ve ılık su ile durulayın.

SAÇ UZATAN PATATES MASKESİ TARİFİ

Kürlerin yanı sıra saçların uzamasına yardımcı saç maskeleri de saçın hızlı bir şekilde uzamasına destek olur peki bu maskeler nasıl olur merak ediyorsanız patates maskesi tam size göre.

Malzemeler;

Patates, Tülbent

Yapılışı;

5 adet patatesi rondoda çekin. Kıvamını açmak için biraz su ekleyebilirsiniz. Temiz bir tülbent yardımı ile suyunu çıkarın. Elde edilen patates suyunu saç derinizden başlayarak uçlarına kadar sürün ve 20 dakika beklettikten sonra durulayın.

Yorumlar