Yılan yağı saç uzatır mı kısa sürede istediğiniz boya ulaşacak!

Yılan yağı saç uzatır mı? Yılan yağı nasıl kullanılır? Kısa sürede saçlarınızı uzatacak bu yağ ile sonuca inanamayacaksınız!

Yılan yağı saç uzatır mı kısa sürede istediğiniz boya ulaşacak!

Eski Mısır'dan beri kullanılan yılan yağı, alternatif tıpta oldukça sık tercih edilen yağlardan biridir. Yılan yağının pek çok yararı vardır. Biz bugün sizlere yılan yağının saç uzamasına olan etkilerini anlatacağız. Hem saç uzatmada hem de saçların bakımlı bir şekilde uzamasına yardımcı olan doğal bir yağa yılan yağının bilinmeyen faydaları neler? Yılan yağı saç uzatır mı? Yılan yağı nasıl kullanılır? Tüm merak ettiğiniz soruların yanıtlarını içeriğimizden ulaşabilirsiniz. 

Saçların kıza sürede uzamasını sağlıyor

Yılan yağının birçok faydası vardır. Bunlardan bir tanesi yılan yağının saçları kısa sürede uzatmasıdır. Yılan yağının içerisinde birçok vitamin bulunmaktdır. Bu özelliği ile saçları besler ve saçlara bakım yapar. 

Saç diplerini nemlendiriyor 

Zayıflamış, kabaran ve uçları kırılan saçları daha hacimli ve canlı gösterir
Saç diplerini nemlendirerek. Kuru set ve kırılgan saç tipine sahipseniz mutlaka denemelisiniz.

Yılan yağı saçları güçlendirmektedir 

Yılan yağı saçları güçlendirmektedir. Yılan yağı saç diplerinde oluşan mantar ve zararlı enfeksiyonların oluşumu engeller ve yok eder.

Yılan yağı nasıl kullanılır? 

Yılan yağını kullanırken ilk olarak dikkat etmeniz gereken şey saçlarınızın temiz olmasıdır.  Yılan yağı oldukça yoğun bir yağdır. Bu nedenle saçınıza uygularken az miktarda dökmeniz yeterli olacaktır. Saçlarınıza sürdükten sonra iyice yedirin ve 1 saat boneye sarılı bir şekilde saçınızda bekletin. Hepsi bu kadar! 1 saat sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Akşam saçınıza sürüp gece boyunca da bekletebilirsiniz. Bu şekilde kafa deriniz yağı daha çok emeceği için daha çabuk fayda sağlayacaktır. 

 

.

Yorumlar