Selülitlerden kurtulmanın yolları kahveden uzak durun!

Selülitlerden kurtulmanın yolları neler? Kadınların kabusu olan selülitlerden kurtulmanın 5 kolay adımını sizler için araştırdık.

Selülitlerden kurtulmanın yolları kahveden uzak durun!

Kadınların en büyük kabuslarından bir tanesi de şüphesiz selülittir. Oldukça kötü bir görünüme sebep veren selülitlerden siz de kurtulmak istemez misiniz? Özellkle yaz aylarında rahatça bikini ya da kısa etek giyebilmek isteyen kadınlar için tam bir kabusa dönüşen bu durumdan kurtulmanın en kolay 4 adımını sizler için araştırdık. Peki selülitlerden kurtulmanın yolları neler? İşte yapmanız gerekenler! 

EN AZ 2 LİTRE SU İÇİN 

Günlük su tüketiminizi mutlaka arttırın en az 2 litreye yakın su mutlaka içmelisiniz. Böylece vücudunuzu düzene sokabilecek ve selülit kabusundan kısa sürede kurtulabileceksiniz. 

SELÜLİT MASAJINI İHMAL ETMEYİN 

Selülit masajı yapmak için Lavanta yağı, portakal yağı, jojoba yağı, zambak yağı, susam yağı, kekik yağı, limon yağı, biberiye yağı, yasemin yağından yararlanabilirsniz.  Kullanacağınız yağları bir kapta karıştırın ve sorunlu bölgeye uygulayın. Hepsi bu kadar! Bu yağlarla birlikte kan akışınız hızlanacak ve selülit sorunundan kurtulacaksınız. 

KURU FIRÇALAMA ÇOK ÖNEMLİ! 

Selülitleri yok etmenin en kolay yollarından biri de hiç şüphesiz kuru fırçalamadır. Kuru fırçalama selülitler için adeta bir mucizedir. Kan akışının hızlanmasını sağlayarak selülit görüntüsünün azalmasını sağlar. 

 ÇAY, KOLA VE KAHVEDEN AMAN  UZAK DURUN

Selülite neden olan durumların en önemlilerinden bir tanesi de çay, kahve ve kola tüketimidir. Hatta ve hatta selülit nedenlerinin arasında gösterilen ilk etken kahvedir. İçerisindeki kafeinin selülite zemin hazırladığı düşünülmektedir. Bu nedenle çay,kahve ve koladan mutlaka uzak durmalısınız. 

 

 

Yorumlar