Sivilceler nasıl geçer? Yüz kızarıklığını ne geçirir? Aspirin maskesi nedir?

Yüzünüzdeki sivilcelerden aspirinle kurtulabilirsiniz! Evinizde çok kolay hazırlayabileceğiniz bu maske ile sivilcelere ve yüz kızarıklığına veda edin!

Sivilceler nasıl geçer? Yüz kızarıklığını ne geçirir? Aspirin maskesi nedir?

Küçük yaşlarda çıkan sivilceler sonraki dönemlerde yüzümüzde geçmeyen kızarıklıklar olarak kalıyor ne yazık ki. Sürekli makyajla kapatmaktan sizde yorulduysanız bu maskeyi mutlaka denemelisiniz! Yüzünüzde oluşan sivilceler ve geçmeyen kızarıklıklara aspirin maskesi uygulayın! Farkı mutlaka göreceksiniz...

Malzemeler

Aspirin, limon, karbonat, su ve kâğıt havlu

Hazırlanışı

İlk olarak 5-6 tane aspirini tahta bir malzeme kullanarak toz haline getirin. İyice toz haline gelmesi çok önemli çünkü iri halde cildin derinine etki edemezler. Ardından bir limonun suyunu sıkın ve yavaş yavaş aspirine ekleyin ve maskeyi hazırlayın.

Maske nasıl uygulanır?

Hazır olan maskeyi, havlu kâğıt yardımıyla yüzünüze iyice yedirmelisiniz. Uygulamayı lavabo yanında yapmanız çok daha uygun olacaktır. Maskeyi sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin ama bu süre zarfında kaşıntı, yanma hissetseniz bile müdahale etmeyin. Bekleme süresinin ardından su ve karbonat karışımını, pamuk yardımıyla yüzünüze sürerek maskeyi temizleyin. Son olarak da hafif biçimde ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

Yorumlar