Tırnak uzatma yöntemleri nelerdir? Tırnaklar nasıl hızlı uzar?

Bakımlı eller bir kadın için olmazsa olmazdır, uzun ve güzel tırnaklarda öyle. Hızlı tırnak uzatma yöntemlerini sizler için derledik...

Tırnak uzatma yöntemleri nelerdir? Tırnaklar nasıl hızlı uzar?

Tırnak bakımı biz kadınlar için çok önemlidir, herşeyden önce baktığımız zaman güzel ve bakımlı eller görmek isteriz çünkü biz kadınlar böyle motive oluruz. Sosyal ortamlarda bulunduğumuz içinde günlük bakımımıza dikkat etmemiz gerekir. Herkesin farklı bir tırnak yapısı vardır, ama her kadının ortak bir problemi vardır oda tırnak uzamaması! Evet uzamayan yada yavaş uzayan tırnaklarınız için size doğal yöntemler hazırladık...

Limon suyu ile bakım yapın

Limon suyu ile her gün tırnakları pamukla veya doğrudan masaj ile beslemek kısa sürede sonuç alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca limon suyunun içindeki vitaminler de tırnakların daha güçlü olmasına yardımcı oluyor.

Zeytinyağlı suda bekletin

Tırnak uzatmanın diğer bir yolu ise; içerisine sirke ve zeytinyağı karışımı bulunan ılık suya ellerinizi sokun. Yeteri kadar ellerinizi bu karışımlı suyun içinde tutun ve tırnaklarınızın bu sudaki mineralleri emmesini ve yumuşamasını sağlayın. Bu uygulamayı her gün, özellikle akşamları yatmadan önce yapın. Tırnaklarınızın güçlenmeye ve hızla uzamaya başladığını şaşırarak göreceksiniz.

Hindistan cevizi yağıyla ovun

Tırnak uzatma yöntemlerinden başka biri ise, Hindistan cevizi yağı ve limon suyu ile ovmaktır. Bütün bu uygulama yollarının her biri daha sağlıklı ve en önemlisi kırılmaya dayanıklı güçlü tırnaklara sahip olmanızı sağlayacaktır.

Günlük nemlendirici kullanın

Korumanın yanı sıra tırnak kenarlarını hafif fırçalayarak kan dolaşımını hızlandırabilir, çevresine besleyici kremlerle masaj uygulayarak güçlenmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Yorumlar