Yüzde aşırı tüylenmenin nedeni nedir?

Kadınlar daimi güzel görünmek için bir çok şeye katlanmaktadır. Ancak bunların en acılı ve sancılı olanı ise istenmeyen tüylerdir. Özellikle yüz bölgesinde!

Yüzde aşırı tüylenmenin nedeni nedir?

Kadınlar güzel ve çekici görünmek için ellerinden geleni daima yapmaktadırlar. Ancak bu güzel görünmek için en acılı ve sancılı yöntemlerden biri de epilasyondur. Gözle görülen vücuttaki tüyle kişiyi rahatsız ettiği gibi karşı tarafı da rahatsız etmektedir. Ancak en bir şekilde epilasyonun çeşitli yöntemleri ile üstesinden gelinse bile yüz bölgesindekiaşırı tüylenmeler hem ilgin hemde çok fazla rahatsız edicidir. Bugün sizler için kadınların yüz bölgesindeki aşırı tüylenmelerinin nedenlerini derlekdik.

Kadınlar için güzellik güzel görünmek bu kadar önemliyken yüzdeki aşırı tüylenmeler kişi için sorun teşkil etmektedir. Bu noktada aslında yüzdeki aşırı tüylenmenin nedenleri arasında yumurtalıklarda oluşan hastalığın habercisi olurken aynı zamanda ''Hirsutism'' olarak adlandırılan hastalığın kadında özgüven eksikliği yarattığını söyleyen Türk Dermatoloji Derneği Başkanı Doç. Dr. Güneş Gür Aksoy;

''Yüz bölgesindeki aşırı tüylenme, kadınlarda özgüven düşüren, ciddi bir emosyonel stres kaynağıdır. Hirsutism sıklıkla altta yatan hormonal bir bozukluğa işaret eder. Bunun nedenlerinin araştırılması gerekir.'' dedi

Yüzdeki tüylenme durup dururken olmaz bunun altında mutlaka yatan başka bir hastalığın habercisi vardır ve en kısa zamanda doktora gidilip araştırma yapılmalıdır. Genellikle yüzdeki aşırı tüylenmenin sebepleri arasında ''Polikistik Over'' hastalığı yatmaktadır. Bunun dışında başka neden olarak hormonel vozukluklarda yüz bölgesindeki aşırı tüylenmeye neden olabilir. 

Yorumlar