Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Düze zeminde tutun!

Hamile olup olmadığınızı anlamak için evde hamilelik testi yaparken göz önünde bulundurulması gerekenleri bir araya getirdik.

Evde hamilelik testi nasıl yapılır? Düze zeminde tutun!

Regl gününüz geciktiyse ve hamile olup olmadığınızı anlamak için hamile testi yapabilirsiniz. Hamilelikten şühpe ediyorsanız ve gününüz geçtiyse evde heyecandan yanlı bir şey yapmamak için evde aşama aşama hamilelik testi yapabilirsiniz. Malum teknolojinin ilerlemesiyle beraber daha çok yaygınlaşan hamilelik testini kullanmak aslında zor değil. İşte evde hamilelik testi yapmanın aşamaları!

İlk olarak aldığınız hamilelik testindeki kullanma talimatlarını iyice okuyun. Bunun nedeni her hamilelik testi aynı kullanım özelliklerini barındırmaz bazı hamilelik testlerinin içinde idrar kapları bulunuyor. Daha sonra idrar çubuğunun üzerine idrarınızı yapın. İdrarınızı teste yaparken bu sürenin 5 saniyeyi aşmasını izin vermeyin ve testi düz bir zemin üzerinde bekletin.

Talimatlarda yer alan bekleme süresini tamamladıktan sonra kullanma talimatlarına yer alan sembolleri göz önünde bulundurarak sonucun pozitif veya negatif olup olmadığını anlayabilirsiniz. Genellikle hamilelik testlerinin çoğunda çift çizgi çıkması durumunda sonuç pozitif tek çubuk olduğunda sonuç negatif olmaktadır. Ancak sonuç her ne olursa olsun kesin kararı kan testiyle anlamak daha garanti olacaktır. Kısa süre sonra kan testi yaptırmak içinizi daha çok rahatlatabilir.

Yorumlar