Hamileyken adet olunur mu aman dikkat!

Hamileyken adet olunur mu? Hamilelikte kanama neden olur? İşte hamilelikle ilgili tüm bilinmesi gerekenleri sizler için araştırdık!

Hamileyken adet olunur mu aman dikkat!

Hamileyken adet olunur mu? Hamilelikte kanama neden olur? Bu konuda kafası karışık anne adaylarını bilgilendirecek haberimizi içeriğimizden okuyabilirsiniz. İşte hamilelikte kanamalarla ilgili bilinmesi gerekenler...

HAMİLELİKTE ADET KANAMASI OLMAZ

Kadın sağlığıyla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de her ay başında görülen adet kanamasının hamilelik döneminde görülüp görülemeyeceğidir. Hamilelikte adet kanamasının görülmesi imkansızdır. Fakat kanamaların olması olağan bir durumdur. İlişki sırasında yumurta döllenmesi yerine geçen adet kanaması tamamen farklı bir olaydır. Bu esnada ortaya çıkan kanamaların nedeni ise çeşitli nedenlere bağlı olarak değişebilir. Bunlar, düşük, üstüne görme, servikal enfeksiyon kanaması ya da rahim kaynaklı sorunlardan dolayı olabilir. 

HAMİLELİKTE GÖRÜLEN KANAMALAR NEYİN HABERCİSİ?

Hamilelik döneminde ilk üç ayda lekelenme ağrılı kanama görülebilir. Bu kanamaların regl döneminde görülen kanamalarla bir bağlantısı yoktur. Ancak kısa bir şekilde özetleyecek olursak hamilelikte görülen kanamalar çeşitli nedenlerle görülebilmektedir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi üşük, üstüne görme, servikal enfeksiyon kanaması ya da rahim kaynaklı sorunlardan dolayı gerçekleşebilmektedir. 

 

 

Yorumlar