Çıkıyor musunuz, 'takılıyor' musunuz?

Bazen ilişkileri isimlendirmek sandığımızdan daha zor olabilir. Bir süredir biriyle görüşüyorsunuz ve arkadaşlarınız merakla neler olduğunu soruyor. Peki siz 'gerçekten' neler olduğunu biliyor musunuz?

Çıkıyor musunuz, 'takılıyor' musunuz?

unhappy-couple.jpg

1. Evinde eşyalarınız var mı?

Sevgililer için birbirlerinin evinde eşya bırakabilmek hem özeldir, hem de pratik…Şarj aleti, yedek giysiler hatta diyet yiyecekleriniz! Eğer evinde sadece yedek diş fırçanız varsa, bu da pek iyiye işaret sayılmaz. Ne de olsa ferah bir nefes ihtiyacı sadece diş sağlığı için değildir.

2. Her buluşmanız yatakta mı sona eriyor?

Seks kadar, seks yapmamak da önemlidir. Eğer her buluşmanızda beraber oluyorsanız, ya libidosu oldukça yüksek bir çiftsiniz, ya da ilişkinizin çikış noktası duygular değil; arzular…

3. Çıktığınız zamanlarda aslında 'çıkmıyorsanız'

Çiftler dışarıda zaman geçirmekten hoşlanırlar. Beraber çıkılan bir yemek, güzel bir yerde rezervasyon romantik anlamlar taşır. 'Takılanlar' genelde gün ışığını pek görmezler. Romantik yemeği yerini eve sipariş alır.

4. Siz varken sürekli telefonuysa ilgileniyorsa

Bu çok açık bir gösterge… İlgili bir erkek hoşlandığı kadın yanındayken telefonları görmezden gelebilir. Ya da maillerine, Facebook mesajlarına cevap vermeyi erteleyebilir.

5. Arkadaşlarıyla tanışmadınız mı?

Sizi ciddiye almayan bir erkek, bir ilişkinin resmileştirildiği 'tanıştırma merasimiyle' uğraşmaktan kaçınır. Gerçek bir ilişkide arkadaş grupları da birbirleriyle tanışır ve yeni dostluklar kurulur. Bu 'aynı çevreyi uzun süre paylaşıyor olacağız', demektir.

6. Ondan hiçbir hediye almadınız mı?

Doğum günleri ve Sevgililer Günü insanların birbirlerine olan ilgilerini göstermek için büyük fırsatlardır. İlgili bir erkek bu fırsatları kaçırmaz. Büyük hediyelere gerek yok, ama bu günlerde telefonunuzda güzel bir mesaj bile görmediyseniz çok da ümitlenmemelisiniz.

7. Haftaiçi mi görüşüyorsunuz, haftasonu mu?

Çiftler haftaiçi ve haftasonu görüşme zamanlarını dengeli tutarlar. Diğer senaryoda ise durum biraz farklıdır. Haftasonu yeni 'takılmalara' açık olmak isteyen erkek, haftaiçini de çok ilgilenmediği, ama ilgisini de kaybetmek istemediği kıza ayırır. Elbette uzun saatler boyunca mesajlaşılan haftasonu geceleri tehlike arz etmiyor, sakin olun!

8.Hakkında bildiğiniz en büyük ayrıntı göbek ismi

Sizi ciddiye almayan erkek kendisiyle ilgili bilgi vermekten de kaçınır. Paylaşımda bulunmak istemez. Ne kadar az şey biliyorsanız, o kadar 'az' ilişkiniz vardır.

9. Önceden planlanmış randevularınız oldu, değil mi?

Adı üstünde: takılmak! Eğer ilişkiniz ciddileşmiyorsa, önceden planlanmış bir randevunuz pek sık olmuyor demektir. Sinema, dans, içecek bir şeyler… Sebebi ne olursa olsun, gürültülü bir yerden 'Neredesin, gel istersen' diye aranmaktan çok daha iyidir.

10. Seksten sonrası

Eğer beraber olduktan sonra size teşekkür ediyorsa, daha da kötüsü iyi geceler diliyor, sonra görüşürüz deyip gidiyorsa ilişkiniz bir şey ifade etmiyor ve asla da etmeyecek.

Yorumlar