Dönüp dolaşıp bana gelme!

Her canı istediğinde size dönen ve bir türlü hayır diyemediğiniz o adamı anlamakta zorluk mu çekiyorsunuz?

Dönüp dolaşıp bana gelme!

Cevabı bulmanız için bu sorular size yardımcı olacaktır.

Bu ilişkinin sana zarar verdiğini bilmene rağmen, ilişkinizi bitiren taraf hep o mu oluyor?

İlişkiyi sürdürmek için çabalayan taraf hep sen mi oluyorsun?

Onsuz kalma düşüncesi sana aşırı derecede kaygı veriyor mu?

Arayıp tekrar seninle çıkmak istediğini söylediğinde ona hep “evet” mi diyorsun?

Ona verdiğin şanslar her seferinde hayal kırıklığı ile mi son buluyor?

Eğer bu soruların çoğuna “evet” cevabını veriyorsan ve istemeye istemeye de olsa bu çocuğun her seferinde hayatına girmesine izin veriyorsan, bir an önce bu bağımlılıktan kurtulman gerekiyor!

İşte yapabileceklerin:

Önce neden her seferinde ona döndüğünün sebeplerini bulmalısın. Ona kör kütük aşık mısın, yoksa yalnız kalma düşüncesi mi seni ürkütüyor? Yeni birisiyle tanıştığında kendini daha mı iyi hissediyorsun, yoksa her yeni erkeği onunla mı kıyaslıyorsun? Kendini yeterince çekici bulmadığın için mi her seferinde ona dönüyorsun? Bu sorulara net bir cevap bulmalısın.

Bencil olmaya ne dersin? Öncelikle ilişkiyi kurtarmayı değil de kendi mutluluğunu düşünürsen, emin ol daha sağlıklı kararlar verebilirsin.

Acı ama gerçek olan bir şey var ki, o da kişisel sorunlarınla ve yetersizliklerinle yüzleşmen gerektiği! Her seferinde sana dönmesinin ama her seferinde de tekrar kaçmasının sebepleri arasında senin davranışların da etkisi vardır mutlaka! İşte bu davranışların neler olduğunu bulmalısın.  

İlişkilerin böyle çıkmaza girmesinin sebebi bazen insanların başkalarını yönetme isteğinden kaynaklanır. Yani her seferinde onu değiştirmeye çalışman, törpüleyerek istediğin forma getirmeye çalışman ne işe yarıyor ki! Her seferinde hayal kırıklığına uğramaktansa, aradığın özelliklere zaten sahip olan bir erkek arkadaşla yeni bir aşk yaşaman çok daha sağlıklı olabilir!

Kendini tanıman da bu çıkmaza son vermen de sana yardımcı olacak! Sana nelerin huzur ve mutluluk verdiğini bulursan, her an onu düşünmekten daha kolay kurtulabilirsin.

Bir sevgilin olmadığı için sürekli ona dönme ihtimalin çok yüksek. Ona odaklanır ve seni terk ettiği dönemlerde bile sürekli onu düşünürsen de yeni insanlar tanıma şansın kalmaz ve her döndüğünde onunla tekrar başlamayı kabul edersin. Bu kısır döngüden bir an önce çıkmalısın!

Peki, o neden her düzenli periyodlarla seni arıyor? Gerçekten senden vazgeçemediği için mi, yoksa hayatında bir boşluğu doldurmak için mi? Maalesef ondan başka hiç kimse bu sorunun cevabını veremez! Ama sen de gözlemler ve araştırmalarla tahminler yapabilirsin. Örneğin, seni aramadığı dönemlerde başka kızlarla görüşüyor mu, bunu ortak arkadaşınız olan kaynaklardan öğrenebilirsin!
 

Yorumlar