Sessizliğin diliyle anlaşın

Hayatınızın merkezini ona ayırdınız. Fakat bu her davranışını desteklediğinizi göstermez. Bu davranışları değiştirerek aşık olduğunuz adamı 'kusursuzlaştırmak' istemez misiniz?

Sessizliğin diliyle anlaşın

Bu aslında dünyanın en eski alışkanlıklarından biri…

En büyük tepkileri en sevdiklerimize veririz. Aslında sır sessizlikte gizli. Unutmayın, ilgisiz olmak hem özgürlüğünüz, hem de göreviniz.

Erkeklerin 'duygusal ölçeklerini' tespit etmek zordur, fakat kesişim noktaları pek farklılık göstermez. Anlatmamak ama anlaşılmak isterler. Siz de onların dilinden konuşun.

'Erkek dili' dersine başlamadan önce bir uyarı yapalım: 'Onu değiştirmeye çalışmayın, karakterine saygı duyun ve özümseyin. Sadece tutumlar şekil değiştirebilir, özellikler asla değişmez.'

İlgisiz olma ilgisi

Bu size acımasızlık olarak gelmesin. Ama o size yanlış olduğunu düşündüğünüz bir şey anlattığında, ya da sizin sinirlerinizi bozduğunda susun. O ilk aşamada rahatlamak için anlatır, sohbet için değil. İlgiyle dinleyin ama ilgi göstermeyin ve konuyu değiştirin. Tepkili olduğunuz davranışı başkasına karşı yaptığında bu kadar sakin kalmak elbette daha kolay olacaktır.

İlginizi sevdiğiniz kişinin davranışından kendi mutluluğunuza çevirin. Mutlu olduğunuz kadar mutlu hissettirirsiniz, rahat olduğunuz kadar da rahat...

'Ne yaptığını önemsemiyorum, seni seviyorum'

Bunu duymak tahmininizden daha etkilidir. Güven verir. Uygun zaman geçtikten sonra, yani o yeterince 'rahat' hissettikten sonra, 'Şöyle yaptın, şu sebepten yanlış' demek yerine karşı argüman geliştirin. 'Şöyle davransan, daha iyi hissederdim/hissederdi' demeyi tercih edin. Bu ayna etkisi yaratır.

Ona nasıl bakarsanız, size öyle bakar.

Yorumlar