Erkeğin romantizmi 50'sinde başlar

İngiltere'de Jim Forward yaptığı araştırmalar sonucu, erkeklerin belli bir dönemden sonra romantikleştiğini ve eşlerini mutlu ettiğini ortaya koydu.

Erkeğin romantizmi 50'sinde başlar

İngiltere'de yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin 53 yaşında en romantik çağında olduğu ortaya çıktı.
AskMen'in haberine göre, İngiltere 'de araştırmacılar, yaşları 18 ila 65 yaş arasında değişen iki bin erkek arasında yapılan araştırmada, 51-55 yaş aralığındaki erkeklerin 4'te 3'ünün eşlerine her gün, en romantik jest olarak bilinen sevgi sözcükleri söylediklerini ifade etti.

50'li yaşlara gelen erkekler eşlerine şiir yazıyor ve tatil sürprizleri yapıyor.

Araştırmacı, Jim Forward, "50'li yaşlara gelen kişiler hayatın tadına varmış, deneyimli ve eşlerini memnun etmek için usta kişilerdir. 50'li yaşlarına gelen kişiler, gençliğinde eşleriyle sayısız tartışmada bulunmuş, yüzlerce hata yapmış kişilerdir. 53'üne gelen bir erkek eşini mutlu etmek için neyin işe yaradığını bilen kişidir", dedi.

Forward, 20-25 yaş aralığındaki erkeklerin sadece 4'te 1'inin eşlerini son zamanlarda yemeğe götürdüğünü ifade ederek, 50'lere gelmiş kişilerin birbirleriyle ilgilenmek için daha çok vakitlerinin olduğunu ve bu yüzden gençlerden daha ilgili olduklarını söyledi.

Yorumlar