Kompleks canlı kadın!

Bu durumda da tek bilinmeyenli denklemler hep basit denklemlerdir mantığından gidersek kadınlar...

Irmak Almira Tatar

Erkeklerin yüzde 80-85’inden en çok duyduğumuz cümle ‘Kadınlar çok karışık!’. Kadınlar çok mu karışık sahiden? Karışıksa neden karışık? Hadi gelin birlikte inceleyelim…

Kadınlar genelde anlaşılmak ister. Ve bu ‘anlaşılma’ isteğimiz çoğu zaman ‘Seni anlamıyorum’ duvarıyla karşı karşıya kalır. Peki neden? Bize sorsalar halbuki sadece anlaşılmak işte… Aslında sorun varoluş sebeplerimizden kaynaklı. Erkek doğada hep avcıydı dolayısıyla refleksleri ve hızlı karar verme mekanizmaları gelişti daha doğrusu gelişmek zorunda kaldı malumunuz adaptasyon…

Kadın ise ayrıntıcıdır. Çünkü konuşamayan bir bebeğin dilini anlamak zorundadır. Erkeğe nazaran daha duygusaldır. Anaçlık içgüdüleri ne yaparsın… Örneğin bir kadın eşine başım ağrıyor dediğinde erkeğin verdiği cevap ilaç getirmemi ister misin oluyor. Hâlbuki kadın ilgi istediğini anlatmak istiyor ve burada işte anlaşılamama problemi ortaya çıkıyor. Erkeklerin çoğu düz düşünüyor hanımlar ne yapalım onlar da öyle işte….

Kadınlar ince ayar severler. Her şey tam oranında olmazsa avcunuzdaki kelebek hikâyesine döner olay. Misal kıskansın ama kısıtlamasın, sevsin ama boğmasın, merak etsin ama dakika başı da aramasın vs. uzar gider bu liste. Şimdi kafalar karıştı. Bu noktada istekler ve sebepleri incelenmeli. Kıskanılma isteği, ilgi isteği, merak edilme isteği, anlaşılma isteği… Aslında hepsinin tek bir çıkış yeri var. Özel olduğumuzu hissetmek! Tabi ki özel olduğumuzu birinin bize söylemesine gram ihtiyacımız yok. Fakat sizin için önemli olan partneriniz tarafından bunu hissetmek, içinizdeki çocuğa dokunulması anlamına gelir.

Özetleyecek olursak kadın sadece özel bir kişi tarafından özel olduğunu hissetmek ister… Bu durumda da tek bilinmeyenli denklemler hep basit denklemlerdir mantığından gidersek kadınlar hiçte kompleks canlılar değildir. Kadın kelimenin tam anlamıyla tek bilinmeyenli denklemdir! 

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar