Bamya kızartması nasıl yapılır?

Farklı damak zevklerine açık olanlar için bugün bamya kızartması tarifini hazırladık. Eminimki çok fazla duymadığınız bir kızartma çeşitidir. Sizler için yapılışını ve malzemelerini hazırladık.

Bamya kızartması nasıl yapılır?

Farklı bir lezzet isteyenler için bugün tariflerimiz arasında bamya kızartması yer almaktadır. Farklı tatlara açık olan damak zevkinize lezzet üstüne lezzet katacak bir tarifi evinizde deneyebilmeniz için malzemeleri ve yapılışını sizler için sılaradık. Malzemeler: 20 adet iri boylu bamya , 1 su bardağı un, 1 su bardağı galeta unu tercihinize göre mısır unu da kullanabilirsiniz, 2 adet yumurta, 1 çay kaşığı tuz,1 litre ayçiçek yağı. 

Yapılışı: İlk olarak yapmanız gereken bamyaların saplarını titiz bir şekilde ayıklayın.Ardından bamyaları haşlayın ve tuzlu su da 4-5 dakika bekletin. Haşlanan bamyaları sıcak sudan çıkardıktan sonra soğuk ve buzlu suya aktarın, bir iki dakika beklettikten sonra süzün. Havlu kağıtla bamyaların suyunu iyice alın (kızartırken etrafa sıçramaması için) Farklı kaseler olmak üzere yumurtayı ve unut koyun. Yumurtaya batırdığınız bamyayı una bulayarak tavanıza atın bu şekilde öteki bamyalarıda kızartarak servise başlayabilirsiniz. Afiyet olsun...

Yorumlar