Bulut yumurta tarifi enfes kahvaltılık!

Bulut yumurta naıl yapılır? Malzemeleri neler? Püf noktaları neler? 2 malzemeyle kolayca hazırlayabileceğiniz bu enfes tarife bayılacaksınız. İşte hazırlanışı!

Bulut yumurta tarifi enfes kahvaltılık!

Kahvaltılarınıza bir farklılık getirmeye ne dersiniz? Sadece 2 malzemeyle hazırlayacağınız bu enfes tarif kısa sürede vazgeçilmezleriniz arasına girecek. Özellikle de sabah kahvaltı sevmeyen minikler için vazgeçilmez olacak. Hem görüntüsü hem de muhteşem lezzetiyle yiyen herkese mutluluk verecek, nefis mi nefis bulut yumurta tarifinin nasıl hazırlandığını merak ediyorsanız içeriğimize bir göz atmalısınız. Peki bulut yumurta nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte tüm malzeme listesi ve hazırlanışı  ile karşınızda bulut yumurta tarifi. Şimdiden afiyetler olsun. 

MALZEMELER: 

4 adet yumurta, 1 çay kaşığı tuz

HAZIRLANIŞI: 

Yumurtaların beyazını bir kaba, sarılarını da ayrı bir kaba ayırın. Beyaz ve sarıların birbirlerine karışmamasına özellikle özen gösterin.Yumurta beyazların içerisine tuz atın ve çırpıcı yardımıyla beyaz bir köpük haline gelene kadar çırpın.Yağlı kağıt serili fırın tepsisine, spatula yardımıyla orta boy bezeler halinde yumurta beyazlarınızı aktarın. Ortalarında boşluk oluşturun.Ortasındaki boşluklara yumurta sarılarını dikkatli bir şekilde aktarın. Önceden ısıtılmış 190 derecede üzeri hafif renk alana kadar 15-20 dakika arası pişirin.Pişince çıkarıp sıcak sıcak servis edin. Afiyetler olsun!

Yorumlar