Croque madame nasıl yapılır malzemeleri nelerdir leziz mi leziz!

Croque madame nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? Kahvaltınızda bu muhteşem fransız tostuna yer açmaya ne dersiniz? Bu lezzete bayılacaksınız!

Croque madame nasıl yapılır malzemeleri nelerdir leziz mi leziz!
-A A+

Bugün siz elmaelma.com okuyucularımız için kahvaltılarınızda size eşlik edecek pratik ve bir o kadar da lezzetli olan fransız tostu tarifi hazırladık. Bu tarife sofralarınızda mutlaka yer açmalısınız. Peki croque madame nasıl yapılır? Malzemeleri nelerdir? İşte malzeme listesi ve hazırlanışı ile croque madame tarifi! 

MALZEMELER: 

2 dilim tam buğday ekmeği,1 tatlı kaşığı dijon hardalı, 2 dilim jambon, 2 dilim eski kaşar (arzuya göre gravyer),1 adet yumurta,1 tatlı kaşığı ayçiçek yağı,1/4 çay kaşığı tuz,1/4 çay kaşığı karabiber

HAZIRLANIŞI: 

Tam buğday ekmeklerinin bir yüzlerine hardal sürün ve ekmek dilimlerinden birini alıp hardal sürdüğünüz kısmın üzerine jambonları yerleştirin. Diğer ekmek dilimini de hardallı kısmı içte kalacak şekilde jambonlu ekmeğin üzerine kapatın. Ekmeğin üzerine kaşar peyniri dilimlerini yerleştirin ve önceden ısıttığınız fırında 5 dakika kadar bekleterek peynirin erimesini sağlayın. Üzerine yerleştireceğiniz sahanda yumurta için, bir tavanın içine ayçiçek yağı ekleyin ve ocağın altını açın. Tava iyice kızdıktan sonra yumurtayı kırın ve pişirin. Üzerine tuz ve karabiber serpiştirmeyi de unutmayın. Fırından çıkardığınız sıcacık tostun üstüne pişirdiğiniz yumurtayı koyun ve servis edin.