Ceylan Ertem kimdir caz müziğin sevilen ismi Ceylan Ertem'den akıl karıştıran açıklama!

Ceylan Ertem kimdir? Caz müziğin ilk akla gelen isimlerinden biri olan Ceylan Ertem'den akıl karıştıran açıklama!

Ceylan Ertem kimdir caz müziğin sevilen ismi Ceylan Ertem'den akıl karıştıran açıklama!

Caz müziğin ilk akla gelen isimlerinden biri olan Ceylan Ertem, son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden biri olmaya devam ediyor. Son olarak katıldığı bir söyleşide,"Bir kadınla aşk yaşamayı çok isterim ama erkeklerden de vazgeçmedim" açıklamasıyla gündeme gelen Ertem, akılları karıştırdı.

"BİR KADINLA AŞK YAŞAMAYI ÇOK İSTERİM"

Caz müziğin akla ilk gelen isimlerinden olan Ceylan Ertem, çok konuşulacak bir açıklamada bulundu. Ceylan Ertem, geçen yıl çıkan 'Yine de Amin' albümündeki 'Nilüfer' isimli şarkısını hayalinde oluşturduğu bir kadına yazdığını söyledi. Kadınları aşağılayan şarkılardan insanların çok sıkıldığını belirten Ceylan Ertem, "Bir kadınla aşk yaşamayı çok isterim" dedi.

ceylan ertem "KADINLARI AŞAĞILAYAN ŞARKILARDAN ÇOK SIKILDIK"

Geçtiğimiz Çarşamba İstanbul Kadıköy'de bulunan eğlencemekânı Mecra'da sevenleriyle 'Misafir Odası' isimli söyleşi etkinliğinde buluş Ceylan Ertem, ilginç açıklamalarda bulundu. Ceylan Ertem, söyleşide alternatif müzik yapan kadın sanatçıların şarkı sözlerinin 'ince şeyleri anlamaya yönelik' olduğuna yönelik bir yoruma, "Hepimiz var olan kabadayı erkek dilinden, ya da erkek şarkı sözü yazarlarının 'Deli Kadın' gibi istemeden de olsa kadınları aşağılayan şarkılarından çok sıkıldık" dedi.ceylan ertem "KADININ DA KADINA DUYGULARI VAR"

Sanatçı, "Şarkıların hep kadının erkeğe yazdığı şarkılar mı? Kadının kadına duyguları da var mı?" sorusuna 2017'de söylediği 'Nilüfer' şarkısını örnek göstererek şöyle cevap verdi: "Hayalimde bir kadın canlandırdım. O kadına aşık olduğumu düşünerek o şarkıyı yazdım."

ceylan ertem "TEK İSTEĞİM BİR KADINLA AŞK YAŞAMAK"

Ceylan Ertem, aşk şarkısı yazarken düşünmenin yeterli olup olmadığına yönelik soruya da, "Hepimizin içinde kadınları arzulayan bir yan var. Bunu kimse inkâr etmesin. Ben kadınları da erkekleri de çok seviyorum. İnşallah, Allah'ım, senden tek bir isteğim var: Bir kadınla aşk yaşamak. Ama şu an erkekleri hâlâ çok seviyorum. Erkeklerden vazgeçemedim ama…" diyerek cevap verdi.

CEYLAN ERTEM KİMDİR?

26 Aralık 1980 tarihinde Sakarya'da dünyaya geldi. Belediye korosunda yer aldı ve gitar dersleri aldı.1999'da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul'a taşındı ve müzikal şarkıcılığı eğitimine başladı.2000 yılında Tunçay Korkmaz ile birlikte 'anima'yı kurdu. Ardından 2004-2007 yıllları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi'nde Duysal Sanatlar bölümünde Müzikoloji eğitimi aldı.2006 Şubat ayında Animasal Sony-Bmg etiketiyle yayınlandı. 2007' de Anima ile Baykuş Müzik stüdyolarında, Handan İpekçi filmi Saklı Yüzler' in film müziğini üretti/kaydetti.2008 yılında 26 hafta süren radyo programına başladı. Türkiye’ nin önemli radyo kanallarından Açık Radyo’ da ŞuBiDap programını hazırlayıp, sundu.

 

 

 

 

 

Yorumlar