İbrahim Tatlıses'in adının verildiği üst geçit neresidir ismi yine üst geçite verildi

İbrahim Tatlıses'in adının verildiği üst geçit neresidir? Yıkılan üst geçide yeniden İbrahim Tatlıses'in adı verildi.

İbrahim Tatlıses'in adının verildiği üst geçit neresidir ismi yine üst geçite verildi
-A A+

İbrahim Tatlıses'in adı hangi üst geçite verilmişti? sorusunun cevabı Mahmutbey'deki üst geçit. Tatlıses'in adı daha önce verilmişti. Üst geçit kaza sonrası yıkılmıştı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi oy çokluğu ile Tatlıses'in adını yine üst geçide vermeye karar verdi.

TATLISES'İ SEVİNDİREN HABER

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses tarafından yıllar önce yapılan ve kendi adını taşıyan ancak daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Alt Yapı Hizmetleri Müdürlüğünce yıkılan geçidin yerine inşa edilen yenisine sanatçının ismi verildi.İBB Meclisinde, Harita ile Kültür ve Sanat Komisyonu ortak raporunda Mahmutbey gişelerinin 15-20 metre ilerisinde yeni yapılan üst geçide, "İbrahim Tatlıses Üst Geçidi" adının verilmesi talep edildi.

ADI YENİDEN VERİLECEK

Meclis toplantısında söz konusu üst geçidin yıkılarak yenisinin yapıldığı ve eski adı "İbrahim Tatlıses Üst Geçidi" olan yapıya yine aynı ismin verildiği, tabelalarının da monte edildiği, ancak yenisinin isimlendirilmesiyle ilgili alınmış herhangi bir İBB meclis kararının olmadığı ifade edildi. Bunun üzerine üst geçidin "İbrahim Tatlıses Üst Geçidi" olarak isimlendirilmesine ilişkin talep, karara bağlanmak üzere görüşüldü ve oy çokluğu ile kabul edildi.