Jokey Halis Karataş kimdir Çukur dizisine konuk oyuncu oldu

Ünlü jokey Halis Karataş, ilk kez reyting rekortmeni Çukur dizisine konuk oyuncu oldu.

Jokey Halis Karataş kimdir Çukur dizisine konuk oyuncu oldu

Ekranların reyting rekortmeni dizisi Çukur, yeni bölümünde izleyicilerin karşısına süpriz bir isimle çıktı. Cuma günü vizyona giren ''Şampiyon'' filminin gerçek kahramanı jokey Halis Karataş, Çukur dizisine konuk oldu.Dizinin daha önceki bölümlerinde Cumali Koçovalı karakteri hem Halis Karataş hem de efsane yarış atı Bold Pilot hayranı olduğunu söylemişti. Ünlü jokey ilk kez bir dizi için kamera karşısına geçti. 

ÜNLÜ JOKEY ÇUKUR DİZİSİNE KONU OLDU 

Cuma günü vizyona giren Şampiyon filminin gerçek kahramanı jokey Halis Karataş, Çukur dizisine konuk oldu.

KOÇOVAL HALİS KARATAŞ HAYRANI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ 

10 Aralık Pazartesi akşamı Çukur'un yayınlanan yeni bölümünde Cumali Koçovalı ile Halis Karataş'ın yolu sürpriz bir şekilde kesişti. Cumali Koçovalı, "Şampiyon" filmini rekortmen jokey Halis Karataş ile birlikte izledi. Dizinin daha önceki bölümlerinde Cumali Koçovalı karakteri hem Halis Karataş hem de efsane yarış atı Bold Pilot hayranı olduğunu söylemişti.

İLK KEZ DİZİDE OYNADI

İlk kez bir dizi için kamera karşısına geçen Halis Karataş ekiple hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

GERÇEK YAŞAMDAN YOLA ÇIKILDI

'Şampiyon' filmi, Şampiyon yarış atı Bold Pilot, jokeyi Halis Karataş, sahibi Özdemir Atman ve Bold Pilot'ın en sevdiği insan Begüm Atman'ın gerçek yaşamından yola çıkılarak yazılmış sevgi, umut ve yaşam dolu bir hikayeyi konu alıyor.

HALİS KARATAŞ KİMDİR? 

Halis Karataş 2 Ekim 1972'de doğdu. Maddî durumu iyi olmayan bir ailenin çocuğu olarak, Sivas'ın bir köyünde dünyaya geldi. Çocukluğunda futbola ilgi duyuyordu. Jokey olmasına vesile, amcasının ve babasının seyis, ağabeyi Hüseyin Karataş'ın da jokey olmasıydı. Ailesi kendisinin jokey olmasına karşı çıktı; ancak o 14 yaşında jokeylik için ilk adımını attı. Binicilik sektörüne girdikten sonra eski TJK başkanlarından Özdemir Atman'ın kızı Begüm Atman ile evlendi. Azra ve Özdemir adında iki çocuğu vardır. Halis Karataş, girdiği yarışın bitiş anlarındaki sakin davranışlarıyla ilgi çekti. Kariyeri boyunca 5 Gazi koşusu şampiyonluğu yaşadı. Bunun yanında 2009'da düzenlenen Enternasyonel Yarış Festivalindeki özel Malazgirt koşusunu kazandı. 20 Temmuz 2012 tarihinde 7 koşuda birinci olarak bu alanda 1985 yılında 6 koşu kazanan jokey Dede Mutlu'dan rekoru almıştır. Ayrıca Halis Karataş çok iyi bir Galatasaray taraftarıdır. 21 Temmuz 2009'a kadar bindiği 520 at ile 165 şampiyonluk yaşadı. 20.07.2012 de çıktıgı 7 yarışın yedisini de kazanarak, Türkiye spor tarihine geçmiştir. 2006'da kazandığı Gazi Koşusu'ndan sonra hakkında şike ve adam yaralama suçlamaları yapıldı. Bunun üzerine yaptığı basın açıklamasında:"Öncelikle bu haberlerin gerçek dışı, kasıtlı ve kötü niyetli olduğunu, benim yıllardır çok çalışmakla elde ettiğim başarılarımı karalamaya yönelik olduğunu belirtmek istiyorum. Hakkımda iddialarda bulunan bu şahsı ablamla belki 5-6 kez gördüm. Bu kişi bizden intikam almak ve haksız çıkar sağlamanın tek yolunu ünlü bir kişi olmamdan dolayı şahsıma iftira atmakta bulunmuştur." dedi.20.07.2012 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda koşulan 7 yarışın tümünü kazanarak kırılması zor bir rekorun sahibi olmuştur.2014 yılında Halis Karataş'ın eşi, TJK Asli Üyesi Begüm Atman Karataş uzun süredir mücadele ettiği amansız hastalığa yenilerek 48 yaşında hayata veda etti.Bold Pilot, Halis Karataş'a şampiyonluk getiren atın adıdır.

çukur'da süpriz isim! ünlü iim ilk kez bir dizide rol aldı

 

Yorumlar