Mehmet Ali Nuroğlu kimdir aslen nereli eşi ve Çukur'daki karakterinin detayları

Mehmet Ali Nuroğlu Çukur'da Timsah Celal karakterini canlandıracak. Peki Mehmet Ali Nuroğlu kimdir aslen nereli eşi Çiçek Nuroğlu kimdir ne iş yapıyor?

Mehmet Ali Nuroğlu kimdir aslen nereli eşi ve Çukur'daki karakterinin detayları

Mehmet Ali Nuroğlu Çukur'daki karakteriyle ekrana gelmeye hazırlanıyor. Sen Anlat Karadeniz'de piskopat Vedat karakterini canlandıran Mehmet Ali Nuroğlu, Çukur'da yine arızalı bir karaktere can verecek. Mehmet Ali Nuroğlu Çukur'da Timsah Celal olarak izleyicilerin karşısına geçecek. Mehmet Ali Nuroğlu'nun Çukur'a transferi sonrası herkes Mehmet Ali Nuroğlu kimdir, aslen nereli, eşi Çiçek Nuroğlu kimdir sorularının yanıtlarını arıyor. Biz de siz elmaelma.com okurları için Mehmet Ali Nuroğlu kimdir sorusunun detaylarını ve Çukur'daki yeni karakteri hakkında bilinenleri derledik. 

Show TV'nin sevilen dizisi Çukur, geçtiğimiz haftalarda birçok oyuncunun vedasına sahne oldu. Çeto'yu canlandıran Erkan Avcı'dan sonra, Mahsun rolündeki Berkay Ateş ve Sena rolündeki Dilan Çiçek Deniz de diziye veda etmişti. Yeni bölümlerde Çukur'un kadrosuna Mehmet Ali Nuroğlu katılıyor.

PSİKOPAT VEDAT KADRODA!

Sen Anlat Karadeniz dizisinde psikopat Vedat Sayar karakterine hayat veren Mehmet Ali Nuraoğlu'nun kadroya katılacağını daha önce belli olmuştu. Nuroğlu'nun dizide 'Timsah Celal' karakterine hayat vereceği öğrenildi.

 Mehmet Ali Nuroğlu kimdir aslen nereli eşi kim Çukur'daki yeni karakteri

MEHMET ALİ NUROĞLU KİMDİR, ASLEN NERELİ, EŞİ KİM?

Mehmet Ali Nuroğlu'nun doğum tarihi 7 Eylül 1979. Aslen Şanlıurfalı olan Mehmet Ali Nuroğlu, İstanbul'da doğdu. Mehmet Ali Nuroğlu'nun babası asker olduğundan çocukluk ve gençlik yılları, Patnos, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ, Ankara gibi illerde geçmiş. Bir kız kardeşi bulunan başarılı Nuroğlu oyunculuğa ilk kez; lise yıllarında, okulunun tiyatro kulüplerinde başlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünde 3 yıl okuduktan sonra, tiyatrocu olmaya karar vermiş ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'ne devam etmiş.

MEHMET ALİ NUROĞLU'NUN İLK DİZİSİ

TV oyunculuğu kariyerine ilk kez; 2003 yılında, üniversite yıllarında TRT'de yayınlanan “Yuvadan Bir Kuş Uçtu” adlı dizide, minik bir rol alarak başlayan Nuroğlu, daha sonra Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği “Çemberimde Gül Oya” adlı diziden teklif alınca İstanbul'a yerleşmiş ve bu dizi film ile tanınmaya başlamıştır.

2005 yılında; “An Eye For a Tooth” adlı kısa film ile beyaz perdeye adım atan oyuncu, 2014 yılında yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı “Kış Uykusu” adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen, Nejat İşler, Serhat Kılıç gibi usta oyuncularla beraber rol almıştır.

Nuroğlu'nun, Çemberimde Gül Oya, Ömre Bedel, Uçurum ve Güzel Köylü dizileri en fazla beğenilen çalışmalar olmuştur.

SEN ANLAT KARADENİZ'İN PİSKOPAT VEDAT'I

2018 yılı ocak ayında, ATV'de ekranlara gelmeye başlayan Sen Anlat Karadeniz dizisinde, psikopat ve ağır kişilik bozukluğu olan bir iş adamı olan Vedat karakterini canlandırdı. Sen Anlat Karadeniz'in ardından 2019 yılında Show TV'nin efsane dizilerinden Çukur'a transfer oldu ve Timsah Celal karakteriyle ekranlara geldi.

 

Yorumlar