Evde kolay kaş alma yöntemleri neler kaşlarınızı sık sık tarayın!

Her defasında kuaföre gitmek yerine evde kolay yöntemlerle kaşlarınızı alabilirsiniz! İşte evde kaş almanın en pratik yöntemi!

Evde kolay kaş alma yöntemleri neler kaşlarınızı sık sık tarayın!

Yüz bölgesindeki ifadeye anlam katan ve mimiklerinizi ön plana çıkaran kaşlarınızı evde kendinizde alabilirisiniz. Ancak kaşı fazla alma veya yanlış kaş almamak için kolay kaş almanın en pratik adımlarını elmaelma.com okurları için bir araya getirdik! Acil durumlarda anlık kuaförden randevu alıp vakit kayvetmek yerine evde kolay yöntemlerle durumu kurtarabilir ve evde kendi kaşınızı alabilirsiniz. Bu adımları uygulayarak bundan sonra sizi kuaföre para vermekten vazgeçirebilir. 

EVDE KOLAY KAŞ ALMA YÖNTEMİ

Kaş alırken kaş tarağı, cımbız ve aynaya ihtiyacınız var. Kaşlarınızın doğal halini bozmamak ancak sağdan soldan çıkan tüylerden kurtulmak için cımbız ile ufak dokunuşlar yapabilirsiniz. 

Kaşarınızın doğal halini bozmamak için kaşınızı alırken sık sık kaş tarağı ile tarayın. Tarama işlemi ile kaşlarınızın olması gereken halini hayal ederek almanız gereken kısımları alabilirsiniz.

EVDE KAŞ ALIRKEN HATA YAPTIĞINIZ YERDE BIRAKIN BENZETMEYİN!

-Kaş alırken en çok yapılan hataların başında bir kaş diğerine göre ince olduğunda benzetmeye çalışmaktır. Bu durum kaşı inceltmenize sebebiyet verebilir. İşte bu yüzden hata yatığınızı fark ettiğinizde bırakın. Böylelikle kaşı kurtarma fırsatınız olabilir ancak iki kaşı uzatmak biraz zaman alabilir.

-Kaşlarınızı almak için en uygun fırsat duş sonrasıdır. Duş sonrası hem kıl kökleriniz yumuşayacak hem de gözenekleriniz açıklacaktır. Böylelikle kaş alırken canınızın yanma durumu çok daha aza indirgemil olacaksınız. 

-Kaşlarınızın düzgün uzaması için hergün almaya alıştırmayın. Bir diğer neden de kıl köklerinizin ölmesine neden olacaktır. Kaşlarınızla hergün uğraşmak yerine biraz zaman geçmesini bekleyin!

-Kaşlarınızın daha kalın görünmesini istiyorsanız kaş kenarlarınızın uç kısımlarını kısaltabilirsiniz. Böylelikle kaşlarınızın kalın görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Ancak kaşları seyrek olanların yapmaması gereken adımlardan biridir.

 

Yorumlar