Mehmet Ali Nuroğlu Kimdir

Mehmet Ali Nuroğlu kimdir, aslen nereli? Sen Anlat Karadeniz'deki Vedat karakteriyle şöhretin zirvesine çıkan Mehmet Ali Nuroğlu'nun dizileri ve eşlerinin isimleri Mehmet Ali Nuroğlu biyografisinde

Mehmet Ali Nuroğlu
-A A+

Mehmet Ali Nuroğlu kimdir, aslen nereli, evli mi eşi kim? soruları ünlü oyuncunun sevenleri tarafından merak ediliyor. Çemberimde Gül Oya dizisinden bu yana oynadığı her rolün hakkını veren Mehmet Ali Nuroğlu'nun Sen Anlat Karadeniz dizisinde canlandırdığı Vedat karakteri kariyerinin zirvesi oldu. Sen Anlat Karadeniz'de şiddet eğilimli, saplantılı bir karakter olan Vedat'a hayat veren Mehmet Ali Nuroğlu'nun haliyle sevenleri ve hayranlarının da sayısı arttı. Sen Anlat Karadeniz sonrası Mehmet Ali Nuroğlu, Çukur'u kadrosuna hızlı bir giriş yaptı. Çukur'da Timsah Celal karakteriyle izleyenlerinin karşısına çıkan Mehmet Ali Nuroğlu hakkında tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilmeniz için biz de elmaelma.com olarak Mehmet Ali Nuroğlu'nun biyografisin detaylı bir şekilde sizler için derledik. Mehmet Ali Nuroğlu'nun ailesi, eşi Çiçek Nuroğlu ile evliliğinin detayları ve Mehmet Ali Nuroğlu'nun ilk eşi Selin Şekerci'yle olan ilişkisinin detayaların bulabilirsiniz. Aslen Şanlıurfalı olan Mehmet Ali Nuroğlu'nun dizileri ve filmlerinin detaylı listesi de elmaelma.com'da. İşte Mehmet Ali Nuroğlu'nun hayatı...

Mehmet Ali Nuroğlu'nun doğum tarihi 7 Eylül 1979. Aslen Şanlıurfalı olan Mehmet Ali Nuroğlu, İstanbul'da doğdu. Mehmet Ali Nuroğlu'nun babası asker olduğundan çocukluk ve gençlik yılları, Patnos, Kıbrıs, İstanbul, Tekirdağ, Ankara gibi illerde geçmiş. Bir kız kardeşi bulunan başarılı Nuroğlu oyunculuğa ilk kez; lise yıllarında, okulunun tiyatro kulüplerinde başlamıştır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe Bölümünde 3 yıl okuduktan sonra, tiyatrocu olmaya karar vermiş ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'ne devam etmiş.

MEHMET ALİ NUROĞLU'NUN İLK DİZİSİ

TV oyunculuğu kariyerine ilk kez; 2003 yılında, üniversite yıllarında TRT'de yayınlanan “Yuvadan Bir Kuş Uçtu” adlı dizide, minik bir rol alarak başlayan Nuroğlu, daha sonra Çağan Irmak'ın yazıp yönettiği “Çemberimde Gül Oya” adlı diziden teklif alınca İstanbul'a yerleşmiş ve bu dizi film ile tanınmaya başlamıştır.

2005 yılında; “An Eye For a Tooth” adlı kısa film ile beyaz perdeye adım atan oyuncu, 2014 yılında yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan'ın yaptığı “Kış Uykusu” adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Melisa Sözen, Nejat İşler, Serhat Kılıç gibi usta oyuncularla beraber rol almıştır.

Nuroğlu'nun, Çemberimde Gül Oya, Ömre Bedel, Uçurum ve Güzel Köylü dizileri en fazla beğenilen çalışmalar olmuştur.

SEN ANLAT KARADENİZ'İN PİSKOPAT VEDAT'I

2018 yılı ocak ayında, ATV'de ekranlara gelmeye başlayan Sen Anlat Karadeniz dizisinde, psikopat ve ağır kişilik bozukluğu olan bir iş adamı olan Vedat karakterini canlandırmaktadır.

ÇUKUR'UN TİMSAH CELAL'İ

Sen Anlat Karadeniz dizisindeki karakteri ölen Mehmet Ali Nuroğlu, sezona hiç ara vermeden Show TV'nin efsane dizilerinden Çukur'un kadrosuna transfer oldu. Çukur'da Mehmet Ali Nuroğlu 'Timsah Celal' karakteriyle izleyici karşına çıktı.

MEHMET ALİ NUROĞLU SELİN ŞEKERCİ EVLİLİĞİ

Mehmet Ali Nuroğlu'nun ilk evliliği kendi gibi oyuncu olan Selin Şekerci'yle idi. Selin Şekerci ile 2009 yılında evlenen Mehmet Ali Nuroğlu,  2 yıl ardından 2011 Nisan ayında boşandı. 

Mehmet Ali Nuroğlu Selin Şekerci

MEHMET ALİ NUROĞLU ÇİÇEK GÜLSEN EVLİLİĞİ

Nisan 2011'de Selin Şekerci'den boşanan Mehmet Ali Nuroğlu, aynı yılın ekim ayında Astrolog ve Yoga Eğitmeni Çiçek Gülsen ile hayatını birleştirdi. Evliliğ sonrası Nuroğlu soyadını alan Çiçek Gülsen ile Mehmet Ali Nuroğlu halen evliler.

Mehmet Ali Nuroğlu eşi Çiçek Nuroğlu

MEHMET ALİ NUROĞLU YAŞI, BOYU, KİLOSU VE BURCU

39 yaşındaki Mehmet Ali Nuroğlu, 1.78 metre boyunda, 77 kilo ve Başak burcudur.

Mehmet Ali Nuroğlu’nun rol aldığı diziler ve filmler:

Sen Anlat Karadeniz (Vedat Sayar) TV Dizisi – 2018
Rüya (Yaren) Sinema Filmi – 2016
Çanakkale Yüzyıllık Mühür TV Dizisi – 2015
Güzel Köylü (Kaan Yontar) TV Dizisi – 2014
Tatar Ramazan 2. Sezon (Sabri) TV Dizisi – 2013
Kış Uykusu (Otel Müşterisi Timur) Sinema Filmi – 2013
Kusursuzlar (Ferit) Sinema Filmi – 2013
Uçurum 1. ve 2. Sezon (Adem) TV Dizisi – 2012
Bizim Büyük Çaresizliğimiz (Bora) Sinema Filmi – 2011
Ömre Bedel 1. ve 2. Sezon (Erdem) TV Dizisi 2009-2010
Sonsuz (Remzi) Sinema Filmi – 2009
Ayrılık (Spartak) TV Dizisi – 2009
Vurgun (Tayfun) TV Dizisi – 2008
Nokta (Ahmet) Sinema Filmi – 2008
Başka Semtin Çocukları (Semih) Sinema Filmi – 2008
Zincirbozan (Mehmet) Sinema Filmi – 2007
Peri Tozu (Cem) Sinema Filmi – 2007
Umut Adası (Çetin) Sinema Filmi – 2006
Kırık Kanatlar (Teğmen Nevzat) TV Dizisi – 2005
Cenneti Beklerken (Şehzade Yakup) Sinema Filmi – 2005
An Eye for a Tooth (Omer) Kısa Film – 2005
Çemberimde Gül Oya (Mehmet) TV Dizisi – 2004
Yuvadan Bir Kuş Uçtu TV Dizisi – 2003

Tiyatro oyunları:

Uyarca – 2017
Salvador Dali Göndermeleri İçimi Isıtıyor – 2008