Murat Şar kimdir Hale Soygazi oğlu olduğu söylenen Murat Şar için DNA testi verecek

Hale Soygazi'nin oğlu iddiası yeniden gündemde. Hale Soygazi'nin oğlu olduğu söylenen Murat Şar ile Hale Soygazi DNA testi verecek. Mahkeme ilk kararını verdi.

Murat Şar kimdir Hale Soygazi oğlu olduğu söylenen Murat Şar için DNA testi verecek

Türk sinemasının ünlü ismi Hale Soygazi'nin terk ettiği oğlu iddia edilen Murat Şar yeniden gündemde. Geçmiş yıllarda uzun süre televizyon ekranlarında konuşulan Hale Soygazi ve terk ettiği oğlu Murat Şar ile ilgili mahkemeden kritik bir karar çıktı. Mahkeme Hale Soygazi'nin ve Murat Şar'ın DNA testi örneği vermesi yönünde karar verdi. Bir sonraki duruşma Eylül ayına ertelendi. 

Show TV'de yayınlanan Zahide Yetiş'le programına çıkan Murat Şar, Hale Soygazi'nin oğlu olduğu yönündeki bilgiyi nasıl öğrendiğini ve evlat edilme süreçlerini anlattı. 

Murat Şar şunları söyledi:

"2005 yılında bir miras meselesi vardı. Beni büyüten babamla görüşmem gerekiyordu. Miras bir evin paylaşılmasıyla ilgiliydi. Kabul edemediğim, zoruma giden bir durum oldu. Benim tepkim üzerine babamın bir ahbabı 'sen zaten evlatlıksın, neden uzatıyorsun' dedi. Ben ilk kez evlatlık olduğumu o zaman öğrendim. Kardeşlerim ve beni evlat edinen anne ve babamın tüm akrabaları biliyormuş. 

Bunun üzerine amcamın kızını arayıp durumu sordum. Başta inkar etti, sonra 1 ay sonra beni çağırıp itiraf etti. Kim olduğunu söylemediler. Sadece bir fotomodel, bir mankendi dediler. Sonra ben olayın üzerine gitmeye başladım.

2007 yılında babam da sirozdan vefat etti. Altınoluk, Edremit'te yaşıyorum ben. Kuyumculuk işiyle uğraşıyorum. Babamın çok yakınlarından biri benim de komşum babamın ölümü sonrası annemin Hale Soygazi olduğunu söyledi. Onların anlattıklarına göre babam ölmeden önce onlara benim annemin Hale Soygazi olduğunu itiraf ettiğini söyledi.

DOĞUMUM GİZLİ OLMUŞ

Doğumum gizli bir doğummuş. Alibeyköy'de bir evde bir ebe doğurtmuş. Beni büyüten annemin de haberdar olduğunu sanmıyorum. Ebemden alana kadar haberi olduğunu da sanmıyorum. Bilen çok kişi var ama anlatmaya korkuyorlar."

GİDEN HERKES SUSTU!

Murat Şar, Hale Soygazi'yle durumu görüşmeye giden herkesin dönüştü sessizliğe gömüldüğünü de söyledi. 

2 ÇOCUĞUM VAR

Murat Şar halen Edremit'te yaşadığını 18 yaşında bir kızı 15 yaşında da bir oğlu olduğunu söyledi. 

 

Yorumlar