Seren Serengil'den açıklama hapse girmeden önce konuştu meğer avukatı...

Seren Serengil hapse girmeden önce son kez konuşup yaşananları değerlendirdi. Seren Serengil avukatı Ayşegül Mermer hakkında da şok açıklamalar yaptı.

Seren Serengil'den açıklama hapse girmeden önce konuştu meğer avukatı...

Seren Serengil hapse girmeden önce televizyon programı Duymayan Kalmasın için bant yayını çekti. Seren Serengil cezaevine teslim olmadan önce yaptığı program çekiminde hapis kararı verildiği günden bugüne kadar yaşadıklarını değerlendirdi. Serengil bugün görevinden istifa ettiğini açıklayan avukatı Ayşegül Mermer hakkında çok dikkat çeken şeyler söyledi.

İşte Seren Serengil'in hapse girmeden önce yaptığı son açıklamanın detayları...

NEDEN PAZARTESİ GÜNÜ CEZAEVİNE GİREMEDİ?

Seren Serengil, pazartesi günü cezaevine gireceğini duyurmasına karşın teslim olamamıştı. Serengil'un bu hamlesini magazin gündeminde 'Seren Serengil şov yapıyor' şeklinde yorumlanmıştı. Serengil, hapse girmeden önce bu iddialara yanıt verdi. 

AVUKATIN HATASI MI?

Serengil şunları söyledi:

"Cuma günü hakkında hapis cezası kararı verildiğini avukatım bana bildirdi. Bana gelen bilgilere göre pazartesi günü karar verilecek ve 10 gün içinde teslim olmanız gerekiyor denildi. Ben de 'Perşembe günü giriş yapailir miyiz?' diye sordum. Nedeni de perşembeye kadar yayına devam edip işimden sadece 1 gün ayrı kalmaktı. Ancak sonra 4 gün boyunca yayında bu konunun konuşulacağını ve 'Seren bu işi kullanıyor' demesinler diye vazgeçtim ve 'Pazartesi günü bunu yapabilir miyiz?' diye sordum. Bir an önce girmek istedim ve bitsin istedim. 

BEN AVUKATIMA İNANDIM!

Cuma günü avukatım kararı elden alacağını söyledi. Ben de pazartesi günü teslim olacağımı düşündüm.  Ben avukatıma inandım. Bana avukatım pazartesi günü adliyeye gitmeme gerek olmadığını doğrudan gidip teslim olabileceğimi söyledi. Ancak adliyeye gitmeden asla ve asla teslim olunamıyormuş!

Deniz Seki'nin avukatı başka bir avukat göndermemi söyledi. Ben sonradan öğrendim ki savcı avukatımı odasından kovmuş. Sen bu davaya bakamazsın demiş. Konumuz avukat değil. Bu iş tabiki gündem. Herkes benim yanımda oldu. Ama burada şov yaptığım gibi göstermek istediler ve bunu da başardılar.

AZLETTİM!

Yaşananlardan sonra avukatının istifa etmediğini onun görevini kendisinin azlettiğini de söyleyen Serengil, her şeyin başka bir avukatın adliyeye gitmesiyle çözüldüğünü söyledi.

1.5 AYDAN ÖNCE CEZAEVİNE GİRMEZ DİYORLARDI

Herkes bu haksızlığı örtbas etmek için 'Seren Serengil 1.5 aydan önce hapse girmez' diyorlardı. Benim haksız yere hapse girmemi örtbas etmek için karşı tarafın avukatı ne mümkünse yaptı. Benden daha çok konuşanlar oldu. Ortada iddialar vardı, kartpostallar vardı. Kimseden farklı bir şey söylemedim.

KİMSE GELMESİN TEK BAŞIMA GİDECEĞİM

Ben oraya tek başıma gitmek istiyorum. Ben tek başıma gidip teslim olacağım. 

TANSİYONU 18'E ÇIKTI

Cengiz Semercioğlu ise yayında Seren Serengil'in yaşadıklarından dolayı çok yıprandığını ve Seren Serengil'in 1 haftadır tansiyonunun 18'e çıktığını ve dil altı haplarıyla yayına çıktığını söyledi. 

AĞLAMAYACAĞIM DEDİ AMA O SORUYU DUYUNCA...

Seren Serengil yayında 'Kimse bir damla gözyaşı göremeyecek' demesine karşın Semercioğlu'nun sorduğu bir soruyla yayında zor anlar yaşadı. Semercioğlu, Seren Serengil'e 'Sen cezaevindeyken köpeklerin ne olacak?' diye sordu. Serengil o sırada yüzünü çevirdi ve 'Lütfen yapma köpeklerim sözkonusu olunca ben kötü oluyorum. Yakın bir arkadaşım var onları çok seviyor onunla kalacaklar' dedi. 

 

 

 

Yorumlar