Sinem Umaş kimdir 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor!

"Gelinim Olur musun?" yarışmasıyla tanınan Sinem Umaş hakkında, dava açıldı. 13 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyor!

Sinem Umaş kimdir 13 yıla kadar hapis cezası isteniyor!

Bir dönemin popüler evlilik programı olan ''Gelinim Olurmusun'' yarışmasında tanıdığımız Sinem Umaş dönemin en önemli simalarından biriydi. Yarışmadaki damat adaylarından Ata Türk ile çalkantılı bir beraberlik yaşayan Sinem'in Semra Kaynana ile yaşadıkları da döneme damga vurmuştu. Popüler gelin adayının şimdilerde 13 yıl hapis cezası isteniyor. Gece yarısı elinde içki poşetiyle yakalanan Sinem'i gören polis memurları müdahale etmek isteyince zorluk çıkarmış '' beni alacak adam daha anasının karnından doğmadı'' şeklinde ifadeler kullanmış. Sinem Umaş'ın hakkında "kamu görevlisine karşı alenen hakaret" ve "kamu malına zarar verme" suçlarından dava açıldı. Umaş, 13 yıl hapis cezasıyla yargılanıyor. 

"ELİNDE İÇKİ POŞETİ VARDI"

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, polis memurları Kadir K. ile Kerem A. müşteki, Sinem Umaş şüpheli sıfatıyla yer aldı. İddianamede, müştekiler Kadir K. ve Kerem A.'nın, ŞişliEmniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği'nde görevli oldukları, suç tarihinde 00.30'da Şişli Fulya Mahallesi Mehmetçik Caddesi üzerinde devriye gezdikleri belirtildi. Polislerin, tekel bayisinden çıktığını ve elindeki poşette içki olduğunu fark ettikleri Umaş'ın yanına gittikleri ifade edilen iddianamede, şüpheliye saat 22.00'den sonra alkollü içecek satışı yaptığı anlaşılan büfeyle ilgili işlem yapmak üzere tutulacak tutanağa imza atması gerektiğini söyledikleri aktarıldı.

''BENİ ALACAK ADAM DAHA ANASININ KARNINDAN DOĞMADI''

Umaş'ın imza için polis merkezine davet edilmesi nedeniyle tartışma yaşandığı, tartışma sırasında şüphelinin polis memurlarına hitaben, "Ben hiçbir yere gitmiyorum. Siz kimsiniz de beni karakola götüreceksiniz. Beni alacak adam daha anasının karnından doğmadı. İstediğim saatte istediğim yerden alkol alırım" şeklinde sözler sarf ettiği anlatıldı. Şüpheli Umaş'ın bu şekilde polis memurlarını tehdit ettiği, hakarette bulunup onlara elleriyle vurmaya başladığı aktarılan iddianamede, polislerin, hakaret sebebiyle işlem yapmak amacıyla Umaş'ı sakinleştirmeye çalıştığı ancak şüphelinin direnç göstermeye ve vurmaya devam etmesi nedeniyle polis Kerem A.'nın elinde bulunan göreve tahsisli telsizin yere düşerek kırıldığı, ayrıca adli rapora göre Kerem A.'nın yaralandığı belirtildi.

2 YILDAN 13 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İddianamede, Umaş'ın, "görevi yaptırmamak için direnme", "kamu görevlisine karşı alenen hakaret", "kamu malına zarar vermek" suçlarından 2 yıl 9 aydan 13 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Başsavcılık tarafından onaylanan iddianame, gönderildiği İstanbul Asliye Ceza Mahkemesitarafından kabul edildi. Umaş, Şubat ayında hakim karşısına çıkacak.

SİNEM UMAŞ KİMDİR? 

1984 yılında dünyaya gelen Sinem Umaş, bir dönemin popüler evlilik programı 'Gelinim Olur Musun' un en ünlü simalarından biriydi. Yarışmanın damat adaylarından Ata Türk ile çalkantılı bir beraberlik yaşayan Sinem Umaş, Kaynana Semra ile yaşadıkları tartışmalarla hafızalarla yer edinmişti. Yarışmanın en popüler gelin adayı, yarışmaya katıldığı dönemde Açık Öğretim Lisesi'nde okuyordu. Annesi ve babası ayrıldıktan sonra annesi bir başkasıyla evlenmiş ve yurt dışına gitmişti. Damat adayı Ata'yla olan yakınlaşması yüzünden kaynana Semra Türk ile yıldızı bir türlü barışmayan genç kız, yarışmaya adeta damgasını vurmuştu. Trabzonspor’da top koşturan futbolcu Bahadır Davran ile yaşadığı bir dönem aşk yaşayan Sinem Umaş, son olarak İşte Benim Stilim yarışmasıyla gündeme gelmişti.

bir döneme damga vuran ismin 13 yıl hapsı ıstenıyor

 

 

Yorumlar