Buğday çimi tohumu faydaları nelerdir süper besinler arasında yer alıyor!

Buğday çimi nedir? Buğday çimi faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Her ne kadar ülkemizde çok kullanılmasa da sindirim sistemine oldukça fayda sağlıyor.

Süper besinler kategorisinde yer alan buğday çimi her ne kadar ülkemizde kullanımı çok yaygın olarak kullanılmasa da insan vücuduna sağladığı faydalar bir hayli dikkat çekiyor. TABDER Başkanı Ayhan Ercan, buğday çimi kullanımı ve sağladığı faydalar hakkında ''Buğday çimi nedir, nelere faydalıdır? Nasıl tüketilmelidir?'' gibi sıklıkla sorulan soruların cevabı hakkında bazı açıklamalarda bulundu. İşte buğday çiminin insan vücuduna olan faydaları...

SÜPER BESİNLER KATEGORSİNDE!

Buğday çimi, kanser gibi ölümcül hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde son derece etkilidir.  Buğday; besin içeriği, hücre yenileme becerisi, temizlik kapasitesi özellikleri yüzünden, “süper besin” olarak sınıflandırılır. TABDER Başkanı Ayhan Ercan cevapla.tv izleyenleri için yanıtıladı. Buğday çimi, buğdayın filizlendirilmesiyle elde edilir. Yaklaşık buğday filizleri 15 cm'ye 20 cm'ye gelince buğday çimi elde edilir.

Bu biçilip çok hızlı bir şekilde kurutulur, kurutulduktan sonra öğütülerek kullanılabilir. Ülkemizde de buğdayın çiminin suyu da kullanılsada, ben buğday çiminin kullanılmasının taraftarıyım. Başlıca kanser olmak üzere, diş etleri sağlığı olmak üzere, sindirim sistemi, folik asit, demir eksikliği gibi bir çok durumda kullanılabilir. 

Yorumlar