Tolga Karel, ABD'deki hayat pahalılığından şikayet etti Türkiye'ye mi dönecek?

Türkiye'deki oyunculuk kariyerini bırakıp ABD'ye yerleşen Tolga Karel, Amerika'daki hayat pahalılığından şikayet eden bir paylaşımda bulundu.

Tolga Karel, ABD'deki hayat pahalılığından şikayet etti Türkiye'ye mi dönecek?

'Yaprak Dökümü' dizisiyle şöhretin zirvesine çıkan Tolga Karel, her şeyi ardında bırakarak Amerika'ya yerleşmişti. Kurduğu sağlık turizmi şirketi iflas edince eşinin ailesinin Illinois eyaletindeki evine taşınan Karel, 2018'de aylık 8 bin dolara TIR şoförlüğü işine girdi.

ABD'deki hayat pahalılığından şikayet etti

Evine 320 bin dolar ödeyen Tolga Karel Amerika'da kaldığı süre içerisinde altı TIR satın aldı ve kendi lojistik firmasını kurdu. Amerika'da hayal ettiği yaşama kavuşan Tolga Karel, sosyal medya hesabında ülkede artan fiyatlardan ve hayat pahalılığından şikayet etti.

"Benim için dönüş zor"

Tolga Karel, sosyal medya hesabında takipçilerinin sorularını yanıtladı. Karel, bir takipçisinin 'Plan program az da olsa yaşam sermayesi koymadan veya bir iiş bulmadan gelenlerin durumu içler acısı. Geri dönenler oluyor. Biz dahi vatandaşlığı alıp, durumlar devam ederse gitme taraftarıyız 2-3 yıla' sözlerine şöyle karşılık verdi:

"Benim için dönüş bu saatten sonra zor dostum. Zira ailem, eşim, çocuklarım buralı... Ve burada yaşamaktan mutlular ama tamamı Türk bireylerden oluşan bir ailenin dönmesi çok daha mantıklı duruyor."

 

 

Yorumlar